AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Meksyku (15 dni - samolot)


Termin wyjazdu: 04 - 18.02.2025

Cena: 6540 PLN plus 1960 USD


Cena obejmuje:

 • Przelot na trasie Kraków - Cancun oraz Meksyk – Kraków,
 • śniadania i kolacje,
 • opieka pilota-przewodnika w poszczególnych miejscach,
 • transport klimatyzowanym autokarem,
 • hotele 3* pokoje dwuosobowe z łazienką,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP oraz składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje:

 •  obowiązkowych napiwków dla kierowców i przewodników ok. 35 USD,
 • dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 860 USD/os. za cały wyjazd,
 • napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.

UWAGA!

 •  paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki
 • uczestnicy pielgrzymki mogą dodatkowo ubezpieczyć się od chorób przewlekłych oraz od kosztów rezygnacji z wyjazdu,
 • dopuszczalny bezpłatny bagaż to: 23kg – bagaż główny oraz bagaż podręczny – 8kg,
 • program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
 • ilość uczestników jest ograniczona,
 • godziny odlotów mogą ulec zmianie.

Dzień 1

4.00 - zbiórka uczestników wyjazdu na lotnisku im. Jana Pawła II w Krakowie skąd o godzinie 6.00 nastąpi przelot przez Amsterdam do Cancun. Lądowanie w Cancun planowane jest na godzinę 15.10 czasu lokalnego. Cancun to miasto położone w północnej części stanu Quintana Roo, w Meksyku, na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Historia miasta Cancun jest krótka, gdyż rozpoczęła się w latach sześćdziesiątych XX w., gdy zapadła decyzja o budowie miejscowości wypoczynkowej mogącej konkurować z Acapulco. Obecnie jest to najbardziej luksusowa miejscowość wypoczynkowa w Meksyku. Po przylocie kolacja i nocleg.

Dzień 2

Odpoczynek i aklimatyzacja na plażach nad Morzem Karaibskim.

Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzanie miasta wpisanego na listę UNESCO – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Przejazd do “żółtego miasta” Izamal, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku swoje spotkanie z Indianami miał nasz Papież Jan Paweł II. Kolacja i nocleg w Meridzie. Wieczorny spacer po mieście.

Dzień 4

Śniadanie po którym nastąpi spacer po Meridzie. Następnie przejazd na zwiedzanie strefy archeologicznej Majów w Uxmal: Piramida Wróża, Klasztor Mniszek, Boisko do Gry w Pelote, Pałac Gubernatora. Dalsza podróż w kierunku stanu w okolice Campeche.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Palenque. Zwiedzanie strefy archeologicznej Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej.

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd i pobyt przy wodospadzie Agua Azul. Następnie udamy się do San Cristóbal, gdzie odbędziemy spacer po mieście. Kolacja i nocleg. W razie zamknięcia drogi z 199 do San Cristobal udamy się przez Villahermosa.

Dzień 7

Śniadanie. Zwiedzanie synkretycznego kościoła w San Juan Chamula. Następnie przejazd szybkimi łodziami po Kanionie Sumidero - możliwość spotkania krokodyli. Kolacja i nocleg w Tehuantepec.

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd przez góry do stanu Oaxaca. Po drodze postój w Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie kolonialnego miasta Oaxaca: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta z kościołem katedralnym, wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Kolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Zwiedzanie dawnego centrum Zapoteków – piramid Monte Alban. Przejazd do stanu Puebla. Spacer po kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian, kościół Santo Domingo z Kaplicą Różańcową. Kolacja i nocleg.

Dzień 10

Śniadanie. Przejazd do Taxco. Zwiedzanie Taxco – „miasta srebra”: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta. Wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Przejazd do najsłynniejszego kurortu Pacyfiku – Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Dojazd do hotelu w późnych godzinach wieczornych.

Dzień 11

Śniadanie. Acapulco de Juárez – miasto, port i kurort w Meksyku (stan Guerrero), nad Oceanem Spokojnym. Leży 300 km na południowy zachód od stolicy kraju miasta Meksyk. Usytuowane jest w półkolistej, głębokiej zatoce. Zbudowane na wąskim, 800 metrowym pasie niskiego lądu pomiędzy linią brzegową a górami otaczającymi zatokę. Uważane jest za jedno z najlepszych i najważniejszych miast-kurortów na wybrzeżu Pacyfiku. Plażowanie z możliwością skorzystania z popołudniowej wycieczki fakultatywnej (rejs statkiem po zatoce Acapulco oraz skoki z Quebrady).

Dzień 12

Śniadanie, czas na plażowanie. Po obiedzie przejazd na nocleg do miasta Meksyk. Bez kolacji.

Dzień 13

Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe połączona ze Mszą Święta. Po wspólnym zwiedzaniu czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca i zespoły pałacowe z malowidłami. Kolacja i nocleg.

Dzień 14

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: Stare Miasto z Katedrą WNMP – Msza Święta, Pałacem Prezydenckim (z zewnątrz), Zocalo, Muzeum Antropologiczne. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do kraju. W dniu tym planowana jest także powtórna wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadelupe. Wylot z lotniska w Mieście Meksyk nastąpi o godzinie 21.55. Kolacja serwowana na pokładzie samolotu. Przelot do Krakowa z przesiadką w Amsterdamie.

Dzień 15

Zakończenie wyjazdu na lotnisku im. Jana Pawła II, na którym lądowanie planowane jest na godzinę 22.50.

Galeria: Meksyk


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]