AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Rejs po Morzu Śródziemnym (10 dni - samolot)


Statek Costa Pacifica

Dzień 1 Poznań/Rzym

15:45 – zbiórka uczestników wyjazdu na lotnisku w Poznaniu. Wylot do Rzymu planowany jest na godzinę 17:55. Po lądowaniu (około 20:00) i odebraniu bagaży przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

Dzień 2 Początek rejsu – Civitavecchia/Rzym (Włochy).

Po śniadaniu przejazd do portu w Civitavecchia, gdzie wsiądziemy na wycieczkowiec. Wypłynięcie statku o godzinie 20:00.

Dzień 3 Olbia (Sardynia, Włochy)

Dopłynięcie do portu o godzinie 08:00. Przejazd na Wybrzeże Szmaragdowe do miejscowości Porto Cervo. Jest to najbardziej znana z miejscowości wypoczynkowych na Sardynii często porównywana do Saint Tropez we Francji. Wakacje często tu spędzają największe gwiazdy światowych ekranów jak i bogaci biznesmeni. Z tego względu nie brakuje tutaj najlepszych hoteli, butików największych projektantów mody, a tutejsza marina jest pełna luksusowych jachtów. W Porto Cervo mamy zaplanowany krótki spacer po mieście, a następnie czas wolny. Wypłynięcie statku zaplanowane jest na godzinę 20:00.

Dzień 4 Dzień na Morzu.

Dzień 5 Palma de Mallorca (Hiszpania)

Dopłyniecie do portu o 08:00. Tego dnia będziemy zwiedzać największe miasto Balearów – Palmę de Mallorca. Zamieszkiwana jest przez ponad 400 000 mieszkańców i ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc. Jednym z nich z całą pewnością jest Katedra La Seu – najbardziej charakterystyczny budowla na Wyspie. W trakcie zwiedzania udamy się również do Pałacu Królewskiego La Almudaina – będziemy zwiedzać dawną fortecę, która z czasem została przekształcona w pałac i po dziś dzień pełni funkcję letniej rezydencji monarchii hiszpańskiej. Będąc w Palmie udamy się również w uliczki starego miasta, które mają swój niepowtarzalny klimat – niektórzy często to miasto nazywają małą Barceloną. Powrót na statek – wypłynięcie o godz. 20:00.

Dzień 6 Walencja (Hiszpania)

Dopłynięcie do portu około godz. 07:00 – zwiedzanie Walencji. Swoją sławę miasto zawdzięcza niezwykłej relikwii jaką jest Święty Gral, a więc kielich który zgodnie z tradycją miał być kielichem użytym przez Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy. Co do autentyczności tej relikwii jest wielu przeciwników, lecz jest również wiele argumentów popierających prawdziwość kielicha. W historycznej części miasta zwiedzimy następujące zabytki i place: Katedrę ze św. Gralem, Bazylikę, Plaza de la Virgen, Plac św. Katarzyny oraz Dawna Giełdę Jedwabiu i Mercado Central. Wypłynięcie statku o godzinie 15:00.

Dzień 7 Marsylia (Francja)

Dopłynięcie statku o godzinie 13:00. Wizyta w Marsylii – drugim co wielkości mieście we Francji. Zwiedzanie rozpoczniemy od Starego Portu – miejsca uważanego za centrum turystyczne miasta. Udamy się również pod najważniejszy zabytek miasta – Bazylikę Notre Dame de la Garde. Usytuowana jest ona na wzgórzu wznoszącym się na wysokość 162 m. n.p.m. i góruje nad starą częścią Marsylii. Została ona wybudowana w XIX wieku na ruinach dawnego fortu. Najbardziej charakterystycznym elementem świątyni jest pozłacana figura Matki Bożej znajdująca się na fasadzie i mierząca 11 metrów i ważąca prawie tonę. Wypłynięcie w Morze zaplanowane jest na godzinę 19:00.

Dzień 8 Savona (Włochy)

Dopłynięcie statku o godzinie 08:30. Zwiedzanie Savony – jednego z ważniejszych i piękniejszych miast włoskiej Ligurii – pomimo, że jest często pomijana przez turystów to potrafi wiele zaoferować zwiedzającym. W trakcie krótkiego spaceru udamy się na urokliwe stare miasto, gdzie zobaczymy mi. in. Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w której znajdują się relikwie św. Walentego oraz kaplica Sykstyńska – podobnie jak ta Watykańska, pobudowana na zlecenie papieża Sykstusa IV, który pochodził z tego regionu. Wypłynięcie w Morze zaplanowane jest na godzinę 16:30.

Dzień 9 Civitavecchia (Rzym, Włochy)

Przypłynięcie do portu zaplanowane jest na godzinę 08:00. Po odebraniu bagaży przejazd do Rzymu. Tego dnia zwiedzimy m.in. największy kościół na świecie jakim jest Bazylika św. Piotra w Rzymie, w której oprócz grobu pierwszego papieża, znajduje się także grób św. Jana Pawła II. Następnie zobaczymy jeden z symboli Wiecznego Miasta – Koloseum (zew.) jak również udamy się przy Forum Romanum (zew.) do więzienia Mamertyńskiego - według tradycji, święci Piotr i Paweł mieli spędzić w nim ostatnie dni życia przed męczeńską śmiercią. Przejdziemy przez Wzgórze Kapitolińskie i Pl. Wenecki, gdzie na Ołtarzu Ojczyzny mieści się pomnik Wiktora Emanuela II – pierwszego Króla Włoch. Udamy się na spacer po tzw. Barokowym Rzymie w trakcie, którego zobaczymy m.in. Fontannę di Trevi, Plac Hiszpański, Panteon oraz Piazza Navona. Powrót do hotelu z dnia poprzedniego

Dzień 10 Rzym/Poznań

Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko w Rzymie, skąd o godzinie 06:00 zaplanowany jest wylot powrotny do Poznania. Po lądowaniu (około 08:10) i odebraniu bagaży zakończenie wyjazdu.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]