AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Bułgarii, Turcji i na Węgry (11 dni - autokar)


Termin wyjazdu: 16 - 26.09.2024

Cena: 2390,00 PLN + 520,00 €


Cena obejmuje:

  • ubezpieczenie NNW(następstw nieszczęśliwych wypadków) i KL(kosztów leczenia). Dodatkowo zalecamy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Kartę taką można otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych punktach NFZ. Karta EKUZ jest dokumentem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia i uprawnia do świadczeń zdrowotnych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szczegóły dostępne są na stronie: www.nfz.gov.pl/ekuz
  • opiekę pilota na trasie całego wyjazdu
  • przewodników miejscowych w miejscach tego wymagających
  • przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem(napoje sprzedawane przez kierowców), obsługiwanego przez dwóch kierowców
  • noclegi w hotelach **/*** w pokojach 2 lub 3 – osobowych (dopłata do pokoju 1 – osobowego 430,00 Euro)
  • 10 obiadokolacji (od dnia 1 do 10 włącznie) oraz 10 śniadań (od dnia 2 do 11 włącznie), napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

Cena nie obejmuje:

UWAGA!

  • Paszport ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu oraz pieniądze na opłaty wstępów, z których pragną skorzystać.
  • Uczestnik może skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej. W takim przypadku należy to pisemnie zgłosić przedstawicielowi Biura. Koszt takiego ubezpieczenia to około 3% ceny wyjazdu.

Dzień 1
5.00 - zbiórka uczestników wyjazdu i następnie przejazd do Budapesztu. Pobyt w Stolicy Węgier rozpoczniemy od Górę Gelerta. Dalej przejedziemy na Wzgórze Zamkowe (zobaczymy m.in.: Basztę Rybacką, neogotycki Kościół Macieja, Bramę Wiedeńską oraz Zamek Królewski – zewnątrz). W Budapeszcie zobaczymy także neorenesansową Bazylikę Św. Stefana, Parlament i Pomnik 1000-lecia Węgier. Nocleg w Budapeszcie.
Dzień 2
Dalsze zwiedzanie Budapesztu i następnie przejazd na nocleg w okolice Nisz.
Dzień 3
Po noclegu przejazd do Sofii. W Stolicy Bułgarii zobaczymy między innymi: Katedrę Aleksandra Newskiego – największą i najbardziej spektakularną budowlę w Bułgarii, Bibliotekę Narodową, Narodowy Pałac Kultury, Orli Most, Święty Synod, kościół św. Zofii. Podziwiac także będziemy pomnik Vassila Levskiego - wielkiego bułgarskiego bohatera narodowego oraz Radę Ministrów, Meczet Banya Bashi i Placu Zgromadzenia Narodowego, gdzie pośrodku placu znajduje się imponujący pomnik cara Osvoboditela (Króla Wyzwoliciela). Na nocleg udamy się w okolice Słonecznego Brzegu.
Dzień 4, 5 i 6
Dni przeznaczone na wypoczynek nad Morzem Czarnym.
Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd do Istambułu. Wieczorem przewidziany jest spacer po Istambule. Nocleg w Istambule.
Dzień 8
Dzień przeznaczony na zwiedzanie Istambułu, (w starożytności – Bizancjum, w latach 324–1453 – Konstantynopol). Istambuł to kosmopolityczne miasto położone pomiędzy Morzem Czarnym a Egejskim cieszące się przebogatą i wspaniałą historią. Miasto jest unikatem w skali światowej ze względu na fakt, iż leży na dwóch kontynentach (Europa i Azja), których granicę stanowi cieśnina Bosfor. Istanbul niegdyś był stolicą trzech światowych potęg – cesarstwa rzymskiego, bizantyjskiego i wielkiego imperium Turków osmańskich. Większość zabytkowych budowli jest zlokalizowana w starej części miasta, po europejskiej stronie. Najważniejsze z nich to kościół Hagia Sofia z VI w., przebudowany za czasów tureckich na meczet, a obecnie mieści się tam muzeum, Błękitny Meczet z XVII w., Hipodrom i Pałac Topkapi. Odwiedzimy również słynny Wielki Bazar. Nocleg w hotelu z dnia poprzedniego.
Dzień 9
Dzień przeznaczony na przejazd w okolice Belgradu
Dzień 10
Rano nastąpi przejazd do Eger. Nad miastem tym góruje zbudowana w XIII w. twierdza. To tutaj miała miejsce słynna obrona w 1552 roku. Istvan Dobo, jej dowódca, jest dzisiaj bohaterem narodowym. Z twierdzy można podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Głównie niska, w większości barokowa zabudowa, wąskie uliczki, liczne kawiarenki i sklepiki. Zobaczymy także Bazylikę – drugi pod względem wielkości kościół na Węgrzech. Wybudowana w połowie XIX wieku według projektu słynnego architekta Jozsefa Hilda. Tuż obok znajduje się okazały barokowy budynek - Liceum z końca XVIII wieku. Do dziś funkcjonuje w nim Wyższa Szkoła Pedagogiczna. Podczas spaceru zobaczymy jeszcze: kościół Minorytów, największy na Węgrzech kościół serbski, Pałac Arcybiskupi oraz plac Dobo. W okolicach Eger odwiedzimy także Dolinę Pięknej Pani otoczoną ponad 200 winnicami. Do najsłynniejszych win pochodzących z tego miejsca należy Egri Bikaver (Bycza Krew). Nazwa tego wina powiązana jest ze wspomniana wcześniej bitwą pomiędzy mieszkańcami miasta, a Turcją. Armia turecka liczyła wówczas o kilka tysięcy więcej żołnierzy, niż wojska węgierskie. Mimo to, miasto udało się obronić. Turcy twierdzili, że zwycięstwo mieszkańcy Eger zawdzięczają temu, że podczas walk pili byczą krwią (która w rzeczywistości była miejscowym winem). Oczywiście do znanych win z tego regionu zaliczają się również inne trunki, takie jak: Kékfrankos i Kékoporto (wina czerwone) oraz, Leányka i Olasz Rizling (wina białe). Degustacja odbywa się w piwniczkach, wydrążonych w skałach. Wystrój wnętrz uzależniony jest od standardu piwniczki (piwniczki oceniane są w liczbie przyznawanych im gronek). Nocleg w okolicy Eger.
Dzień 11
Dalsze zwiedzanie Egeru po który nastąpi wyjazd powrotny do kraju, gdzie nastąpi zakończenie wyprawy w godzinach późno wieczornych.


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]