AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka w Bieszczady (5 dni - autokar)


Termin wyjazdu: 01-05.08.2024

Cena: 1760 PLN


Cena obejmuje:

 • przejazdy autokarowe na trasie pielgrzymki
 • zakwaterowanie w pokojach 2,3 osobowych,
 • śniadania od 2-go do 5-go dnia oraz obiadokolacje od 1-go do 4-go dnia,
 • opiekę pilota i kapłana,
 • ubezpieczenie KL, BP oraz składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje:

 • opłat związanych z realizacją programu oraz opłaty za zestaw do oprowadzania grup (w sumie ok. 260 PLN/os.) – płatne pilotowi w trakcie wyjazdu,
 • dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 700 PLN/os. za cały wyjazd,
 • napojów do obiadokolaci, wydatków osobistych.

UWAGA!

 • Warunkiem zapisania się na pielgrzymkę jest dostarczenie wypełnionego zgłoszenia oraz wpłacenie zaliczki w wysokości 300 PLN; pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej do 31 dni przed wyjazdem.
 • Każdy z uczestników musi posiadać ważny dokument tożsamości w trakcie wyjazdu,
 • msze będą zorganizowane zgodnie z życzeniem Księdza – opiekuna pielgrzymki,
 • uczestnicy pielgrzymki mogą dodatkowo ubezpieczyć się od chorób przewlekłych oraz od kosztów rezygnacji z wyjazdu,
 • program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
 • ilość uczestników jest ograniczona,
 • ceny wstępów mogą ulec zmianie.

Dzień 1

06:00 zbiórka uczestników pielgrzymki wyjazd do Krakowa, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Świętego Jana Pawła II (pierwsze na świecie sanktuarium poświęconego wielkiemu Polakowi - Papieżowi) oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie ostatnie chwile swojego ziemskiego życia spędziła św. Siostra Faustyna Kowalska. Przejazd na nocleg w okolice Rzeszowa.

Dzień 2

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Markowej – znajduje się tutaj Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów. Głównym celem jaki przyświecał powstaniu placówki jest upamiętnienie Polaków, którzy z narażeniem własnego życia, ratowali Żydów podczas nazistowskiej okupacji. Wśród nich była rodzina Ulmów, którzy dali schronienie ośmiu żydom i zostali przez to zamordowani przez żołnierzy niemieckich. W 1995 r. Wiktoria i Józef Ulmowie zostali uhonorowani pośmiertnie tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Od 2003 roku trwał proces beatyfikacyjny całej rodziny, we wrześniu 2023 r. w Markowej odbyła się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z siedmiorgiem ich dzieci: Stanisławą, Barbarą, Władysławem, Franciszkiem, Antoniną, Marią oraz nienarodzonym potomkiem. To pierwszy akt beatyfikacji, który dotyczy całej rodziny. W dalszej części dnia przejazd do Kalwarii Pacławskiej. Miejsce to jest nazywane ze względu na szczególny kult Męki Pańskiej Jerozolimą Wschodu, a ze względu na obecność cudownego obrazu Matki Bożej i umiłowanie Maryi przez wiernych, Jasną Górą Podkarpacia. W sanktuarium przewidziana jest msza święta. Następnie udamy się do Jasienia, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej. Nocleg w okolicy Soliny.

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się do Komańczy, gdzie znajduje się Izba Pamięci Kardynała Wyszyńskiego. Kardynał był internowany tutaj w latach 1955-1957. Izba Pamięci znajduje się na terenie Klasztoru Sióstr Nazaretanek i obejrzeć w niej można między innymi pokój Prymasa jak i przedmioty których używał. Następnie udamy się do Polańczyka, gdzie po odwiedzeniu Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości odbędziemy rejs łodzią po Zalewie Solińskim. Tego dnia również mamy zaplanowany również wjazd kolejką gondolową na Górę Jawor. Tam dla wszystkich turystów przygotowano wiele atrakcji, w tym wieżę widokową z której mamy możliwość zobaczenia monumentalną zaporę, Jezioro Solińskie, Zalew Myczkowiecki, a także okoliczne miejscowości. Ponadto na wieży znajduje się przeszklony chodnik, czyli tak zwany skywalk. Po wyczerpaniu programu powrót na nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu Następnie przejazd do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. W skansenie, w którym jest zgromadzonych ponad 100 obiektów, prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza wschodniej części polskich Karpat (Bieszczady, Beskid Niski) wraz z Podkarpaciem. Poszczególne grupy etnograficzne (Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie i Dolinianie) posiadają oddzielne sektory ekspozycyjne znakomicie dostosowane do fizjografii terenu. Na zakończenie dnia przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu (często nazywanym Polskim La Salette) - msza św. i pobyt na dróżkach, które zostały tutaj utworzone na wzór dróżek znajdujących się we francuskim sanktuarium. Nocleg zaplanowany w okolicach Krakowa.

Dzień 5

Zwiedzanie Krakowa. Stolica Małopolski to miasto o tysiącletniej historii, dawna siedziba królów polskich i stolica kraju, a dzisiaj jedna z ważniejszych europejskich metropolii. Krakowskie Stare Miasto jest wyjątkową skarbnicą dzieł sztuki, pamiątek historycznych i zabytków, które reprezentują niemal wszystkie style architektoniczne – od średniowiecza po czasy współczesne. Odbędziemy spacer Drogą Królewską do Rynku i na Wzgórze Wawelskie, zobaczymy m. in. Zamek Królewski (zew.), dziedziniec, Katedrę z kaplicą Zygmuntowską i podziemiami, gdzie pochowani są królowie oraz zasłużeni dla Polski. W trakcie zwiedzania Starego Miasta zobaczymy Rynek z Sukiennicami, Barbakan oraz Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. przejazd do Zabrza, gdzie będziemy zwiedzać kopalnię Guido. W trakcie zwiedzania zjedziemy na poziom -170 oraz -320m. Odkrywanie poziomu 320 wiąże się przede wszystkim z poznawaniem rozwoju techniki górniczej od końca XIX wieku aż do czasów współczesnych. Choć Kopalnia Guido od lat nie wydobywa węgla, to na trasie turystycznej go nie brakuje. Podczas zwiedzania będzie można zobaczyć prawdziwy węgiel, który był tu jeszcze wydobywany w II połowie XX wieku – zobaczymy go co najmniej cztery razy, i to w zupełnie surowej formie pokładu o grubości nawet do dwóch metrów. Na poziomie -320 znajduje się również najgłębiej położony pub. Część trasy na poziomie 320 m pokonamy elektryczną kolejką podwieszaną. Jest to jedyna tego typu kolejka górnicza na świecie udostępniona dla turystów! Po zwiedzaniu kopalni (około 2,5 godziny) przejazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego i zakończenie wyjazdu.


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]