Pielgrzymka do do Sanktuariów północno-wschodniej Polski (autokar - 4 dni)
Termin wyjazdu: 04-07.08.2025
Cena: 1280 PLN
Cena obejmuje:
- przejazdy autokarowe na trasie pielgrzymki,zakwaterowanie w pokojach 2,3 osobowych,
- śniadania 2-go raz 4-go dnia oraz obiadokolacje 1-
- go i 3-go dnia,
- opiekę pilota i kapłana,
- ubezpieczenie KL, NNW, BP oraz składkę na
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Cena nie obejmuje:
- opłat związanych z realizacją programu i opłaty za
- zestaw do oprowadzania grup (ok. 150 PLN/os.)
- – płatne pilotowi w trakcie wyjazdu,
- dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 450 PLN/os.
- za cały wyjazd,
- napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.
UWAGA!
- Warunkiem zapisania się na pielgrzymkę jest dostarczenie wypełnionego zgłoszenia oraz wpłacenie zaliczki w wysokości 300 PLN; pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej do 31 dni przed wyjazdem.
- dowód osobisty musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki,
- msze będą zorganizowane zgodnie z życzeniem Księdza – opiekuna pielgrzymki,
- uczestnicy pielgrzymki mogą dodatkowo ubezpieczyć się od chorób przewlekłych oraz od kosztów rezygnacji z
- wyjazdu (ubezpieczenie od kosztów rezygnacji wynosi 90 PLN),
- program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- ilość uczestników jest ograniczona,
- ceny wstępów mogą ulec zmianie.
Dzień 1
O godzinie 11:00 zbiórka i uczestników i następnie wyjazd w kierunku Torunia. Drugie co do wielkości miasto w województwie kujawsko-pomorskim uchodzi za jedno z najstarszych miast w Polsce, a na przełomie XVI i XVII wieku była jednym z bogatszych ośrodków miejskich w Polsce. W Toruniu znajduje się wiele zabytków światowej klasy – stąd też w roku 1997 średniowieczny zespół miejski został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nocleg w okolicy Torunia.
Dzień 2
Oprócz spaceru z przewodnikiem po zabytkowej części Torunia, kolejnego dnia zobaczymy również jego przedmieścia – udamy się do Kościoła Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, który powstał przed kilkoma laty jako wotum dziękczynne za pontyfikat Jana Pawła II. W dalszej części dnia przejazd do Olsztyna. Stolicę Warmii, posiadającą bardzo bogatą historię, będziemy zwiedzać w czasie spaceru, w którego trakcie zobaczymy najważniejsze zabytki miasta, w tym m. in.: Zamek Kapituły, Bazylikę św. Jakuba czy Rynek Starego Miasta. Przejazd na nocleg w okolice Olsztyna.
Dzień 3
Po śniadaniu udamy się do przystani w Mikołajkach skąd wypłyniemy na rejs po Jeziorach Mazurskich. Poprzez jezioro Mikołajskie dotrzemy statkiem na Jezioro Śniardwy - największe polskie jezioro, którego powierzchnia wynosi aż 113 km². Dalej przejazd do Świętej Lipki. Sanktuarium było znane już w XV wieku jako łaskami słynące. Szacuje się, że rocznie odwiedza to miejsce ponad 100 tys. pielgrzymów - z uwagi na znaczny ruch pielgrzymkowy często Świętą Lipkę nazywa się Częstochową Północy. W jezuickim sanktuarium, oprócz cudownego obrazu Matki Bożej, można podziwiać piękny, bogato zdobiony prospekt organowy należący do najwspanialszych prospektów barokowych w całej Europie. Tego dnia udamy się również do Stoczka Klasztornego (Warmińskiego). Stoczek jest starym sanktuarium maryjnym. W 1640 r. zbudowano kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Znajduje się w nim słynący łaskami obraz Matki Pokoju, ukoronowany przez Ojca Świętego Jana Pawła II podczas jego pielgrzymki do Polski w 1983 r. W klasztorze w Stoczku przez okres jednego roku (w latach 1952-1953) więziony był przez władze komunistyczne Prymas Tysiąclecia kardynał Stefan Wyszyński. Tutaj właśnie przygotował akt zawierzenia Matce Bożej całej Ojczyzny. W jednym z pomieszczeń znajduje się dziś izba pamięci, utrwalająca obecność ks. Prymasa w tym miejscu. Następnie przejazd do Lidzbarka Warmińskiego. Miasto jest znane głównie z uwagi na Zamek biskupów warmińskich, który jest uważany za jeden z najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej w Polsce. Lidzbark był siedzibą biskupów warmińskich od połowy XIV w. aż do pierwszego rozbioru Polski. W okresie renesansu zatracił on swoje funkcje obronne, a w czasach II RP zaczął funkcjonować jako Muzeum. Powrót na nocleg do hotelu z dnia poprzedniego.
Dzień 4
Gietrzwałd – zwiedzanie sanktuarium, miejsca które zasłynęło dzięki Objawieniom Matki Bożej. Miały one miejsce dziewiętnaście lat po objawieniach w Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były dziewczynki: trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Obie pochodziły z niezamożnych polskich rodzin. Matka Boża przemówiła do nich po polsku, co podkreślił ks. Franciszek Hipler, "w języku takim, jakim mówią w Polsce". Gietrzwałd to jedyne polskie sanktuarium, w którym objawienia maryjne zostały potwierdzone przez Stolice Apostolską. Następnie przejazd do Kwidzynia, gdzie będziemy zwiedzać zespół zamkowo-katedralny pobudowany tutaj w XIV w. Zamek Kapituły Pomezańskiej do złudzenia przypomina architekturę krzyżacką, na której był wzorowany. Po wyczerpaniu programu powrót na miejsce zbiórki z dnia pierwszego. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.