AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Lourdes, Andory i Montserrat (9 dni - samolot)


Dzień 1

Zbiórka uczestników a następnie przejazd na lotnisko skąd będzie przelot na Costa Brava (Barcelona lub Girona). Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 2,3,4

Dni przeznaczone na plażowanie i odpoczynek. W czasie pobytu na Costa Brava – Maresme. będzie możliwość wyjazdu do Barcelony (zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem). W czasie naszego krótkiego pobytu w tym mieście odwiedzimy najstarszą dzielnicę Barcelony - Barri Gòtic, w której znajduje się Katedra Św. Eulali, przejdziemy się słynnymi Bulwarami Ramblas oraz odwiedzimy stadion klubu piłkarskiego F.C. Barcelona, który jest aktualnym mistrzem Hiszpanii. Zobaczymy także słynny kościół Sagrada Familia.
W tych dniach będzie także możliwość uczestnictwa w Turnieju Rycerskim i pokazie tańców Flamenco (ok. 40 €), wyjazdu do Marineland (delfinarium oraz baseny – wstęp na cały dzień ok. 26 €) oraz Water Wordu (baseny i zjeżdżalnie – wstęp na cały dzień ok. 30 €).

Dzień 5

Wyjazd do Andory. Andora – małe księstwo w południowo-zachodniej Europie bez dostępu do morza. Leży w Pirenejach granicząc od północy z Francją, a od południa z Hiszpanią. W Andorze istnieją korzystne prawa podatkowe i celne, co stwarza znakomite warunki do rozwoju handlu. W czasie przejazdu przewidziany jest pobyt na Montserrat. Montserrat – góra, na której Benedyktyni pobudowali klasztor. Klasztor ten stał się miejscem niezliczonych pielgrzymek do cudownej figurki Matki Bożej. Po przyjeździe do Andory zakwaterowanie, posiłek i nocleg.

Dzień 6

Po noclegu udamy się do miejsca pielgrzymek na ziemi francuskiej - Lourdes. Przed wyjazdem przewidziany jest czas wolny w Andorze. Po przyjeździe do Lourdes zakwaterowanie w hotelu, posiłek wieczorny i udział w Procesji Maryjnej (z lampionami).

Dzień 7

Pobyt w Lourdes - centrum pielgrzymek położone na skraju Pirenejów. W tym miejscu Bernadette Soubirous 18 razy widziała Matkę Boską. Tu została zbudowana w 1858 roku świątynia. Od tego czasu wiele osób nawiedzających sanktuarium odzyskało w cudowny sposób zdrowie. Obecnie każdego roku ponad 5 milionów osób odwiedza Sanktuarium, modli się w cudownej Grocie, odwiedza podziemną Bazylikę i świątynię wybudowaną nad Grotą, zażywa kąpieli i uczestniczy w Drodze Krzyżowej. Nasz pobyt w Lourdes pozwala na spełnienie tego pielgrzymiego programu. Możliwość udziału we Mszach Św., w wieczornej procesji z lampionami – Procesji Maryjnej, w Drodze Krzyżowej , a także kąpieli w wodzie ze źródła Lourdes.

Dzień 8

Po opuszczeniu Lourdes udamy się w kierunku Hiszpanii. Po drodze zatrzymamy się w miejscowości Carcassonne, w której znajduje się słynne zabytkowe miasto warowne wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie wyjazd na Costa Brava-Maresme, gdzie spędzimy ostatni nocleg na naszym wyjeździe.

Dzień 9

Po śniadaniu wyjazd na lotnisko skąd nastąpi przelot powrotny.
 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]