AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Wycieczka do Paryża (5 dni)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd w okolice Paryża , gdzie spędzimy cztery noclegi.

Dzień 2

Zwiedzanie Paryża - jedynego w swoim rodzaju miasta - stolicy Francji, rozpoczniemy od wyspy Cite, historycznego centrum tego miasta. Po obejrzeniu Katedry Notre-Dame i innych zabytków na wyspie Cite, przejdziemy pod Ratusz Paryski i następnie pod Centrum Kultury imienia G. Pompidou. Tuż obok tego obiektu znajdowały się słynne Hale Paryskie, na których miejscu obecnie powstały tereny zielone, a w podziemiach wybudowano centrum handlowe, którego architekturą będziemy się zachwycać. W dalszej części naszego spaceru po Paryżu zobaczymy Pałac Królewski, w którym rezydował słynny Kardynał Richelieu i przejdziemy pod Luwr. Luwr pierwotnie pobudowany był jako zamek warowny, obecnie jest muzeum sztuki zawierającym około 200 tysięcy eksponatów. W okolicy tego muzeum przewidziany jest czas do własnej dyspozycji (ok.3 godz.) - chętni mogą zwiedzić Luwr. Dalej przejdziemy przez Ogrody Tuileries, które zaprojektował Le Nôtre, na Plac Concorde, na którym swego czasu stała gilotyna. Przed rozpoczęciem wieczornego zwiedzania stolicy Francji zjemy posiłek i udamy się na Wzgórze Montmartre – najwyższe wzgórze Paryża. Od mniej więcej wieku stoi tutaj biała bazylika Sacra Coeur oraz mają swoje siedziby liczne kabarety, z których najsłynniejszy to Moulin Rouge.

Dzień 3

Zwiedzanie rozpoczniemy tym razem od cmentarza Pere Lachaise. Cmentarz ten zaliczany jest do najdostojniejszych paryskich nekropolii. Na cmentarzu tym pochowany jest między innymi Fryderyk Chopin. Z Pere Lachaise udamy się poprzez Pola Elizejskie do Łuku Triumfalnego na Placu Charles de Gaulle-Etoile. Następnym punktem naszego zwiedzania będzie Wersal, miejscowość która jest słynna dzięki największemu na świecie zespołowi pałacowemu. Aby uświadomić sobie wielkość pałacu w Wersalu, trzeba sobie wyobrazić około 2500 okien, które się tam znajdują. Oprócz pałacu zobaczymy także słynne ogrody wersalskie zaprojektowane i pobudowane przez Le Notra. Po wizycie w Wersalu udamy się z powrotem do Paryża, gdzie zobaczymy najnowocześniejszą części tego miasta – dzielnicę La Defence. W dzielnicy tej oprócz wieżowców będziemy mogli podziwiać Wielki Łuk inaczej zwany Łukiem Braterstwa. Ponieważ dzielnica ta jest także siedzibą wielu domów towarowych, przewidziany jest czas do własnej dyspozycji. 

Dzień 4

W dniu tym przeniesiemy się w krainę fantazji, do miejsca, gdzie każdy od najmłodszego do najstarszego mile i ciekawie spędzi czas na zabawie. Tym miejscem jest Euro Disneyland pod Paryżem. Około godziny 20.00 wyjazd powrotny do Polski (przejazd nocą).

Dzień 5

Przyjazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego planowany jest na godziny wieczorne. 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]