AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka na Sycylię (14 dni - autokar)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd do Austrii. Pierwszy nocleg na trasie naszego wyjazdu spędzimy w okolicach Zell am See.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd na drogę wysokogórską Hochalpenstrasse – Grossglocknerstrasse. Ta najpopularniejsza alpejska droga kończy się pod " diamentem " Narodowego Parku Wysokie Taury (Nationalparks Hohe Tauern): najwyższą górą Austrii Großglockner (3.798 m) i największym lodowcem Pasterze. Grossglocknerstrasse to kompaktowa wyprawa do tej krainy wiecznego lodu. Podróż tą rozpoczniecie Państwo od zielonych łąk, a zakończycie przy wiecznym lodzie. Na nocleg tego dnia udamy się w okolice Jeziora Garda.

Dzień 3

Dzień przeznaczymy na przejazd do Rzymu. Tego dnia w Rzymie zobaczymy Fontannę di Trevi i Plac Hiszpański. Przewidziany jest także czas do własnego wykorzystania. Nocleg w okolicach Rzymu.

Dzień 4

W dniu tym zaplanowany jest pobyt w Rzymie. Odwiedzimy między innymi Watykan, gdzie po modlitwie przy grobie Bł. Jana Pawła II będziemy zwiedzać Bazylikę Św. Piotra. Po pobycie w Rzymie udamy się do Neapolu, gdzie wsiądziemy na prom. Nocna przeprawa do Palermo.

Dzień 5

Nasz pobyt na Sycylii rozpoczniemy od zwiedzania jej stolicy – Palermo. W mieście tym zobaczymy między innymi: Katedrę oraz Pałac Normanów. Przewidziany jest także czas wolny. Osobnym punktem naszego pielgrzymowania będzie nawiedzenie Monreale, gdzie króluje romańska katedra (najpiękniejszy normańsko-sycylijski kościół we Włoszech) ufundowana w 1174 przez Wilhelma II Sycylijskiego. Katedra to wspaniałe dzieło sztuki, w środku jest ozdobiona mozaikami ze scenami z Pisma Świętego-przykład Biblii dla ubogich. W ołtarzu głównym postać Chrystusa Króla Wszechświata. Samo miasteczko jest bardzo ciche, labirynt uliczek robi przyjemne wrażenie. W drodze na nocleg odwiedzimy także Cefalu, miejscowość portową leżącą u stóp skały Rocc, gdzie w 1131 roku uratował się król Roger II. Król zobowiązał się za uratowanie wybudować katedrę, w której od XII wieku znajduje się mozaika przedstawiająca Jezusa objawiającego światu Ewangelię (symbol Roku Wiary). Chrystus Pantokrator wyłania się z absydy katedry i ma jasne włosy jak Normanowie, czarne brwi i brodę jak Arabowie, zaś nosowi i ustom nadano kształty greckie. Tę noc oraz wszystkie pozostałe na Sycylii spędzimy w tym samym hotelu w okolicach Taorminy.

Dzień 6, 7, 8, 9 i 10

Dni przeznaczone na wypoczynek i poznawanie wyspy leżącej między Europą a Afryką. Sycylia ma bogatą historię, której choć część będziemy starali się poznać. W trakcie naszego pobytu na tej wyspie zobaczymy Syrakuzy - niegdyś jedno z potężniejszych miast w Europie, założone przez Greków w VIII w. p.n.e. W mieście tym odwiedzimy Teatr Grecki z V w.p.n.e., oryginalne ogrody wśród skał dawnych kamieniołomów wraz z pobliską grotą, którą malarz Caravaggio nazwał Uchem Dionizosa - niespotykane efekty akustyczne. Zobaczymy też katedrę, która za barokową fasadą kryje świątynie z V w.p.n.e. oraz pobliską fontannę Artemidy. Syrakuzy to miasto, gdzie historia z czasów greckich, w tym czasów Arhimedesa, przeplata się z historią Łez Matki Bożej – Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej jest wzniesione, żeby przypominać Kościołowi płacz Matki” ( Jan Paweł II). Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej jest jednym z większych Sanktuariów, nawiedza je rocznie około 3 000 000 pielgrzymów. Inną wycieczkę odbędziemy na największy czynny wulkan Europy – Etnę (wjazd na wysokość około 1900 m.n.p.m. naszym autokarem, skąd istnieje możliwość wjazdu kolejką linową i następnie autobusikami górskimi w okolice krateru (organizowanego przez włoskie biuro). Na zboczach Etny znajduje się inna atrakcja turystyczna – przełom rzeki Alcantara (Gole dell'Alcantara). Dolina rzeki ma głębokość kilkudziesięciu metrów. Na ścianach widoczne są kolumny bazaltowe - formy skał wulkanicznych powstałe dzięki szybkiemu stygnięciu lawy. W miejscu tym, gdzie prawie nigdy nie dochodzą promienie słoneczne, woda jest bardzo zimna, więc wizyta w Gole dell'Alcantara, podczas gorącego, sycylijskiego lata, należy do niezwykle przyjemnych. Odwiedzimy także przepiękną Taorminę, w której w czasie wolnym każdy będzie miał okazję przespacerować się od Bramy Messyńskiej do Bramy Katańskiej i wejść do teatru grecko-rzymskiego (wstęp dodatkowo płatny około 8€). W czasie naszego pobytu na Sycylii istnieje możliwość wyjazdu całodniowego na wyspy Liparyjskie (cena uzależniona od ilości chętnych).

Dzień 11

Dzień przeznaczony na przejazd do Alberobello - stolicy „Krainy Trulli” (wyjazd wcześnie rano). Trulle to dziwaczne okrągłe budowle o stożkowatych dachach, wewnątrz sklepione kopulisto, budowane bez zaprawy. Trzeba koniecznie zobaczyć ten wręcz bajkowy krajobraz, gdzie nawet kościół przypomina domek krasnoludków. Nocleg w okolicach Alberobello.

Dzień 12

Po śniadaniu udamy się do Bari, gdzie podczas krótkiego spaceru obejrzymy między innymi sarkofag Św. Mikołaja Biskupa oraz znajdujący się w tej samej Bazylice sarkofag Królowej Bony (żony Zygmunta I Starego). Z Bari udamy się do miasta San Giovanni Rotondo, w którym przebywał Św. Pio. Jadąc tam pamiętać należy, że w czasie życia tego Świętego, miejsce to było zapomniane przez ludzi. Tam właśnie miał nabrać pokory Ojciec Pio. Nocleg w okolicach San Giovanni Rotondo.

Dzień 13

Po opuszczeniu hotelu udamy się do miasta Św. Antoniego - Padwy. Według legendy założycielem miasta był legendarny wódz trojański - Antenor, który salwując się ucieczką z Troi przybył na Półwysep Apeniński. W mieście tym odwiedzimy Sanktuarium tego Świętego, w którym oprócz grobu Św. Antoniego przechowywane są jego relikwie. Po pobycie w tej przepięknej Bazylice nastąpi wyjazd na ostatni już nocleg na trasie naszego wyjazdu, w okolice Brennero.

Dzień 14

Po śniadaniu wyjazd powrotny do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego planowany jest na godziny późno - wieczorne. 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Wlochy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]