AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka na Sycylię (8 dni - samolot)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu i następnie transfer na lotnisko do Berlina, skąd nastąpi przelot do Palermo. Z lotniska udamy się do Cefalu, miejscowości portowej leżącej u stóp skały Rocc, gdzie w 1131 roku uratował się król Roger II. Król zobowiązał się za uratowanie wybudować katedrę, w której od XII wieku znajduje się mozaika przedstawiająca Jezusa objawiającego światu Ewangelię (symbol Roku Wiary). Chrystus Pantokrator wyłania się z absydy katedry i ma jasne włosy jak Normanowie, czarne brwi i brodę jak Arabowie, zaś nosowi i ustom nadano kształty greckie. Nocleg w okolicy Brolo, gdzie spędzimy dwie następne noce.

Dzień 2

Dzień przeznaczony na wypoczynek nad Morzem Tyrreńskim. Dla chętnych istnieje możliwość zorganizowania rejsu łodzią na Wyspy Liparyjskie – (koszt wyjazdu uzależniony m. in. od ilości chętnych). 

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Sanktuarium w Tindari. Otaczana kultem jest tutaj figurka Czarnej Madonny, której historia owiana jest licznymi legendami. Najprawdopodobniej jeden ze statków płynących do Konstantynopola osiadł na mieliźnie w pobliżu Tindari i na pamiątkę tego wydarzenia postanowiono wybudować Sanktuarium, w którym umieszczono figurkę Maryi, która była przewożona na tym statku. Dalej tego dnia wyruszymy już na wschodnie wybrzeże Sycylii, które leży nad Morzem Jańskim. Zanim jednak dotrzemy do hotelu będziemy mieli okazję zobaczyć przepiękną Taorminę, w której w czasie wolnym każdy będzie miał okazję przespacerować się od Bramy Messyńskiej do Bramy Katańskiej i wejść do teatru grecko-rzymskiego (wstęp dodatkowo płatny około 8€). Nocleg w okolicy Taorminy, gdzie spędzimy 4 kolejne noce.

Dzień 4

Tego dnia odbędziemy wycieczkę na największy czynny wulkan Europy – Etnę (wjazd na wysokość około 1900 m n.p.m. naszym autokarem, skąd istnieje możliwość za około 62€ wjazdu kolejką linową i następnie podróż jeepami w okolice krateru. Na zboczach Etny znajduje się inna atrakcja turystyczna – przełom rzeki Alcantara (Gole dell' Alcantara). Dolina rzeki ma głębokość kilkudziesięciu metrów (wstęp około 11€). Na ścianach widoczne są kolumny bazaltowe - formy skał wulkanicznych powstałe dzięki szybkiemu stygnięciu lawy. W miejscu tym, gdzie prawie nigdy nie dochodzą promienie słoneczne, woda jest bardzo zimna, więc wizyta w Gole dell' Alcantara, podczas gorącego, sycylijskiego lata, należy do niezwykle przyjemnych.

Dzień 5

Dzień przeznaczony na wypoczynek.

Dzień 6

W trakcie naszego pobytu na Sycylii zobaczymy także Syrakuzy - niegdyś jedno z potężniejszych miast w Europie, założone przez Greków w VIII w. p.n.e. W mieście tym odwiedzimy Teatr Grecki z V w. p.n.e., oryginalne ogrody wśród skał dawnych kamieniołomów wraz z pobliską grotą, którą malarz Caravaggio nazwał Uchem Dionizosa - niespotykane efekty akustyczne (wstęp do strefy archeologicznej ok. 8 €). Zobaczymy też katedrę, która za barokową fasadą kryje świątynie z V w .p.n.e. oraz pobliską fontannę Artemidy. Syrakuzy to miasto, gdzie historia z czasów greckich, w tym czasów Archimedesa, przeplata się z historią Łez Matki Bożej – „Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej jest wzniesione, żeby przypominać Kościołowi płacz Matki” ( Jan Paweł II). Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej jest jednym z większych Sanktuariów, nawiedza je rocznie około 3 miliony pielgrzymów.

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd do Palermo. W czasie spaceru podziwiać będziemy zabudowę miasta - zobaczymy między innymi: Katedrę oraz Pałac Normanów. Przewidziany jest także czas wolny. Następnie udamy się do pobliskie Monreale, gdzie króluje romańska katedra (najpiękniejszy normańsko-sycylijski kościół we Włoszech) ufundowana w 1174 przez Wilhelma II Sycylijskiego. Katedra to wspaniałe dzieło sztuki, w środku jest ozdobiona mozaikami ze scenami z Pisma Świętego-przykład Biblii dla ubogich. W ołtarzu głównym postać Chrystusa Króla Wszechświata. Samo miasteczko jest bardzo ciche, labirynt uliczek robi przyjemne wrażenie. Nocleg w okolicy Palermo.

Dzień 8

Rano przejazd na lotnisko w Palermo, skąd udamy się do samolotem do Berlina, a następnie autokarem na miejsce zbiórki z dnia pierwszego.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]