AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Wyjazd do Wiednia (3 dni)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu i następnie przejazd do Brna. Stolica Moraw jest drugim, co do wielkości miastem Republiki Czeskiej. W czasie naszego pobytu w Brnie zobaczymy (z miejscowym przewodnikiem) między innymi dominującą nad miastem gotycką Katedrę św. Pawła i Piotra oraz wznoszącą się naprzeciwko twierdzę Spielberg (Špilberk), w której mieściło się ciężkie więzienie. Będziemy mieć także chwilę do własnego wykorzystania w centrum miasta - na náměstí Svobody (Placu Wolności). Z Brna na nocleg udamy się w okolice Wiednia.

Dzień 2

Dzień przeznaczony na pobyt w Wiedniu. Zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem rozpoczniemy od zapoznania się z domem zaprojektowanym przez Hundertwassera. Następnie przejedziemy Ringiem - bulwarami pobudowanymi na miejscu fortyfikacji obronnych. Właśnie przy tych bulwarach znajdują się budowle świadczące o splendorze Wiednia (Parlament, Ratusz, Uniwersytet, ... ). W czasie naszego pobytu w stolicy Austrii odbędziemy także spacer po Starym Mieście, gdzie znajduje się miedzy innymi: Katedra Św. Szczepana, Opera Wiedeńska oraz Hofburg - rezydencja cesarska. Będąc w Wiedniu udamy się także na Kahlenberg, gdzie zobaczymy Kościół św. Józefa. Nocleg planowany jest w hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 3

Dzień rozpoczniemy od pobytu w ogrodach Belwederu - wspaniałej rezydencji Eugeniusza Sabaudzkiego. W stolicy Austrii zobaczymy także Schonbrunn - letnią rezydencję cesarską. Pałac ten został wzniesiony w XVII-XVIII wieku na zlecenie cesarza niemieckiego Leopolda I. Obecny, barokowy wystrój został mu nadany w czasie panowania Marii Teresy - żółty kolor, na który została pomalowana elewacja, był jej ulubionym. Wnętrza pokryte są licznymi freskami i sztukaterią. Pałac ma 1441 komnat, z czego my będziemy mogli zobaczyć zaledwie 45.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Austria


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]