AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Wilna (3 dni)


Dzień 1

Zbiórka uczestników pielgrzymki o godzinie 5, a następnie wyjazd do Białegostoku. W Białymstoku nawiedzimy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie znajdują się relikwie bł. ks. Michała Sopoćki. Ks. Sopoćko był spowiednikiem św. Faustyny w Wilnie, gdzie wykładał również na Uniwersytecie Stefana Batorego. Beatyfikowany 28.09.2008 w Białymstoku. Po wizycie w Sanktuarium wyjazd do Wilna. W trakcie przejazdu przerwa w Sanktuarium „Cząstki Ciała Pańskiego” umieszczonego w Kościele Kolegiackim pw. św. Antoniego w Sokółce. Po przyjeździe do Wilna zakwaterowanie w hotelu oraz kolacja.

Dzień2

Dzień w całości przeznaczony na zwiedzanie Wilna. Według legendy Miasto miało powstać w wyniku proroczego snu Giedymina. Jest jedyną stolicą europejską znajdującą się na pograniczu dwóch cywilizacji – łacińskiej i bizantyjskiej. Nasz pobyt w Wilnie rozpoczniemy od najbardziej związanej z Polską nekropolii - na Rossie, gdzie znajduje się grób Matki Józefa Piłsudzkiego oraz jego serce. Następnie udamy się do Ostrej Bramy, skąd rozpoczniemy spacer po Starówce Wilna wpisanej w 1994 roku na Światową Listę UNESCO. Ostra Brama to jedyna zachowana z 9 istniejących niegdyś bram miejskich w murach obronnych Wilna, jej sława wiąże się z Sanktuarium Maryjnym, którego znaczenie wychodzi daleko poza granice Polski i Litwy. Spacer zakończymy przy Archikatedrze Wileńskiej, w której spoczywa między innymi św. Kazimierz, król Aleksander Jagiellończyk, serce Władysława IV Wazy oraz żony Zygmunta II Augusta: Elżbieta Habsburżanka i Barbara Radziwiłłówna. Wcześniej zobaczymy między innymi: Cerkiew Trójcy Świętej, Ratusz na wileńskim rynku, Uniwersytet Wileński (zewnątrz) oraz Zakątek Gotycki. Podjedziemy także na Antokol aby zwiedzić kościół świętych Piotra i Pawła, który został ufundowany przez przedstawiciela rodu Paców - hetmana Michała Kazimierza. Podziwiać również będziemy panoramę Starówki z Góry Trzech Krzyży - góra zwieńczona jest trzema wielkimi krzyżami na pamiątkę umęczenia siedmiu franciszkanów.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Trok - zwiedzanie z zewnątrz Zamku Książąt Litewskich z czasów księcia Witolda. Przewidziany jest również czas na spróbowanie litewskich przysmaków i podziwianie przepięknych bursztynów, które wystawione są na sprzedaż. W dalszej części dnia przejazd do Kowna - przerwa dwugodzinna na Starówce w czasie której zobaczymy gotycki Kościół Witolda i Katedrę. Po wyczerpaniu programu wyjazd powrotny do Polski. Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Litwa


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]