AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Wyjazd do Łodzi i w Góry Świętokrzyskie (3 dni)


Dzień 1

Zbiórka uczestników i następnie wyjazd do Łodzi. W czasie pobytu w tym mieście zobaczymy m.in.: Ulicę Piotrkowską, największy w Europie cmentarz żydowski, Pałac Poznańskiego oraz Centralne Muzeum Włókiennictwa wraz ze skansenem Miejskiej Architektury Drewnianej. Przejazd na nocleg w okolice Kielc na dwa kolejne noclegi.

Dzień2

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Nowej Słupi znajduje się tutaj słynny „Emeryk” - klęczący pielgrzym - symbol Gór Świętokrzyskich. Stąd wyruszymy tzw. Drogą Królewską na Łysą Górę; zwiedzanie: klasztor pobenedyktyński z relikwiami drzewa Krzyża Świętego, Muzeum Misyjne Ojców Oblatów (dowolne ofiary na misje). Następnie przejazd do Kielc, gdzie w czasie zwiedzania zobaczymy m.in. Katedrę p.w. Najświętszej Maryi Panny, Pałac Biskupów Krakowskich (z zewnątrz), ogród włoski, Centrum Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej - stare kieleckie więzienie, park miejski oraz rynek. Na koniec dnia udamy się również do Chęciny by zwiedzić ruiny Zamku Królewskiego. Powrót na nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Tokarni – zwiedzanie Skansenu Wsi Kieleckiej. Po zwiedzeniu Skansenu udamy się na zwiedzanie słynnej Jaskini Raj. Po wyczerpaniu programu przejazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]