AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymki na Kubę i do Meksyku (14 dni)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu na lotnisku w Warszawie skąd nastąpi przelot przez Paryż do Hawany. Po przylocie pierwsze kontakty z Kubą. Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd nad Zatokę Świń. Po drodze zwiedzanie skansenu indiańskiego w Guama i hodowli krokodyli. Zwiedzanie Cienfuegos: Katedra, Plac Jose Marti, bajeczny Pałac del Valle z degustacją kubańskiego drinka. Kolacja i nocleg w Cienfuegos.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Trynidadu – perły kubańskiej architektury kolonialnej. Zwiedzanie Trynidadu: Plaza Mayor, kościół parafialny Santisima Trynidad, wizyta w Cancanchara – stolicy afrokubańskiej muzyki. Wizyta w słynnej z upraw trzciny cukrowej Dolinie Ingenios wraz z wejściem na wieżę Iznaga. Kolacja i nocleg nad Morzem Karaibskim w okolicy Trynidadu.

Dzień 4

Śniadanie. Wyjazd do Hawany. Po drodze wizyta w mieście Che Guevary – Santa Clara: Mauzleum Che Guevary z zewnątrz oraz pomnik Jana Pawła II.

Dzień 5

Zwiedzanie Hawany: Malecon, Plac Rewolucji, Wzgórze Uniwersyteckie, Park Centralny z Kapitolem, Av. Prado, Stare Miasto, Katedra, Plac Św. Franciszka, Plac Broni, Muzeum Rumu, Bodeguita del Medio, Kolacja i nocleg. Wieczorem fakultatywnie możliwość wyjścia do kabaretu Tropicana. 

Dzień 6

Przejazd na lotnisko i o godzinie 16.15 odlot do Meksyku. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg. 

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z górnych kaplic, a następnie zwiedzanie tzw. „miasteczka” Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na zakup dewocjonaliów. Przejazd do Teotihuacan. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos. Zobaczymy wspaniale piramidy Słońca, Księżyca i Pierzastego Węża. Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja tequili i pulque. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do Tuli, zaginionej cywilizacji Tolteków (posągi Atlantów w świątyni Quetzalcoatla, Pałac Tysiąca Kolumn, Coatepantli czyli Mur Węży). Przejazd do kolonialnego miasta Queretaro ,wycieczka po centrum historycznym: Kościół i klasztor Świętego Krzyża, w którego ogrodzie znajdują się unikalne drzewa z kolcami w kształcie krzyża, Plac Broni, zabytkowy Akwedukt. Msza Święta w kościele w Queretaro. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja.

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd do Puebli, zwanej “Miastem Aniołów” - ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym urokliwych budynków w kolonialnym stylu: Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękną “Kaplica Różańcowa”, Słodka Uliczka. Spacer na rynek El Parian z regionalnymi wyrobami, gdzie na straganach można kupić tradycyjne ciastka migdałowe i fabryczną ceramikę talavera. Wizyta w miasteczku Cholula, z największą pod względem objętości piramidę na świecie, a następnie w Tonantzintla z pięknym, barokowym kościółkiem. Msza Święta w kościele św. Dominika. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja.

Dzień 10

Śniadanie w hotelu. Wyjazd z miasta Puebla wczesnym rankiem, wizyta w Tenango del Aire. Msza Święta w Kościele Palotynów. Przejazd do Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Zakwaterowanie, obiadokolacja. 

Dzień 11

Śniadanie. Msza Święta w kąpiącym od złota barokowym kościele Św. Pryski. Spacer po Taxco. Miasto wzbogaciło dzięki bogatym złożom srebra, które znajdują się w okolicy, a mieszkańcy wyspecjalizowali się w obróbce tego szlachetnego metalu. Po zakończonym zwiedzaniu czas wolny na zakupy sztuki jubilerskiej ze srebra. Przejazd do Acapulco, najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu bezpośrednio nad oceanem.

Dzień 12

Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek nad oceanem. Dla chętnych za dodatkową opłatą w godzinach popołudniowych zapraszamy na rejs statkiem „Bonanza”, z przekąskami i muzyką na żywo w cenie. Z pokładu statku wycieczkowego przekonamy się jak malowniczo położona jest zatoka Acapulco, jak pięknie wygląda w promieniach zachodzącego słońca. Wieczorem pokaz mrożących krew w żyłach skoków do wody ze skały La Quebrada, które rozsławiły Acapulco na cały świat. Powrót do hotelu.

Dzień 13

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe na pożegnalną Mszę świętą. Transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i wylot do Warszawy przez Paryż.

Dzień 14

Zakończenie pielgrzymki na lotnisku w Warszawie.
 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]