AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Wycieczka do Wielkiej Brytanii


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd w okolice Calais. Dzień ten przeznaczony jest w całości na przejazd.

Dzień 2

Wcześnie rano (około 600) wyjazd na przeprawę promową w Calais skąd popłyniemy do Dover. Po przypłynięciu do Dover opuszczamy prom i kierujemy się do Canterbury tam będziemy podziwiać słynną katedrę w której został zamordowany Św. Tomasz. Po zwiedzeniu katedry przejazd do Londynu. W Londynie zobaczymy British Muzeum , a następnie udamy się do hotelu, gdzie spędzimy dwie noce.

Dzień 3

Zwiedzanie Londynu: zwiedzanie rozpoczniemy od opactwa Westminsterskiego - kościoła który jest „królewską osobliwością”, dalej przejdziemy do budynku Parlamentu gdzie będziemy podziwiać Westminster Hall i wieżę ze słynnym zegarem którego pełne godziny wybija 15 tonowy Big Ben, następnie przejdziemy do Pałacu Buckingham - obecnej siedziby Królowej tam też będziemy podziwiać uroczysta zmianę warty, Następnie przejedziemy do Tower of London - największej twierdzy średniowiecznej Europy obecnie można podziwiać w Tower klejnoty koronne, tego dnia zobaczymy także imponującą bryłę Katedry Św. Pawła oraz londyńskie City. Dzień zakończymy podziwianiem wieczornych uroków Londynu. Powrót na nocleg .

Dzień 4

Wyjazd do Windsoru - jednego z najistotniejszych symboli monarchii, zamkiem dominującym nad położonym nad rzeką miasteczkiem pełnym brukowanych uliczek. Po zwiedzeniu Windsoru wyjazd do Cambridge – uniwersyteckiego miasta, rywalizującego od wieków z Oxfordem o prymat w Anglii. Po spacerze w Cambridge wyjedziemy na nocleg do Petrborough.

Dzień 5

Wyjazd do Nottingham, pobyt w mieście znanym z legendy o Robin Hoodzie i z najstarszego pubu na wyspie. Po pobycie w Nottingham przejazd do Sherwood, gdzie poznamy jeszcze jedno miejsce związane z Robin Hoodem, a następnie wyjedziemy na nocleg do Doncaster, po drodze odwiedzimy Cmentarz Żołnierzy Polskich w Newark.

Dzień 6

Wyjazd do Yorku, zwiedzanie miasta między innymi: średniowiecznych murów miejskich, York Minster - największej katedry gotyckiej w Wielkiej Brytanii, spacer z miejscowym przewodnikiem po starym mieście. Po realizacji programu w Yorku wyjazd do Newcastle po drodze przejazd przez Narodowy Park North York Moors.

Dzień 7

Wyjazd do Edynburga stolicy Szkocji. W czasie drogi będziemy mieli możność oglądania Muru Hadriana oraz ruiny Opactwa Jedburgh. Po przybyciu do Edynburga rozpoczniemy zwiedzanie z tamtejszym przewodnikiem: Starego Miasta z „Royal mile” i Zamkiem oraz Nowego Miasta - arcydzieła gregoriańskiego planowania przestrzennego. Po zwiedzeniu miasta zakwaterowanie i nocleg w okolicy Edynburga.

Dzień 8

Wyjazd nad słynne Loch Ness. W czasie drogi będziemy mogli podziwiać miedzy innymi: najwyższą górę Wielkiej Brytanii - Ben Nevis (1343 m.n.p.m.), Dolinę Łez oraz jezioro Loch Ness wzdłuż którego będziemy przejeżdżać aby dostać się do muzeum słynnego potwora Nessie w miejscowości Drumnadrochit skąd udamy się do miejscowości Inverness. Inverness kojarzy się większości z zamkiem z „Makbeta” Szekspira. Po starym zamku jednak niewiele zostało, można jednak oglądać to co zrekonstruowano. Zakwaterowanie tego dnia w okolicach Elgin.

Dzień 9

Wcześnie rano wyjazd do Newcastle, gdzie wsiądziemy na prom i popłyniemy do Amsterdamu. Na promie przewidziane kabiny czteroosobowe.

Dzień 10

Po przypłynięciu do Amsterdamu zejście z promu i przejazd do centrum Amsterdamu gdzie odbędziemy krótki spacer i przepłyniemy kanałami tego zadziwiającego miasta. Z Amsterdamu przewidziany jest wyjazd powrotny do Polski. Przyjazd na miejsca zbiórek z dnia pierwszego planowany jest na godziny nocne.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Chorwacja


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]