AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Sanktuariów południowo-wschodniej Polski - Bieszczady (6 dni)


Dzień 1

Wyjazd do Krakowa, gdzie znajduje się Sanktuarium Świętego Jana Pawła II. Sanktuarium zostało erygowane w 2011 roku przez kardynała Stanisława Dziwisza w ramach Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Będąc wciąż w Krakowie udamy się do pobliskiego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. W trakcie zwiedzania Sanktuarium będziemy mieli okazję pomodlić się przed relikwiami św. Faustyny Kowalskiej oraz zobaczyć łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego namalowany przez artystę Adolfa Hyłę. Obraz ten jest najpowszechniejszym wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, którego kopie znajdują się na całym świecie. Po pobycie w Sanktuarium przejazd do Tuchowa - zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. W kościele, którym opiekuje się zakon redemptorystów, znajduje się od ponad 400-stu lat cudowny obraz łaskami słynący. Po wyczerpaniu programu przejazd na nocleg do Domu Pielgrzyma w Dębowcu.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu (często nazywanym Polskim La Salette) - msza św. i pobyt na dróżkach, które zostały tutaj utworzone na wzór dróżek znajdujących się we francuskim sanktuarium. Po zrealizowaniu programu przejazd do Sanktuarium św. Jana z Dukli. W kościele bernardynów znajduje się kaplica, w której przechowywane są relikwie tego świętego. Następnie wyjazd do Soliny, gdzie w godzinach popołudniowych odbędziemy rejs statkiem po Zalewie Solińskim, który jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w kraju. Po rejsie będzie możliwość wejścia na zaporę, aby z bliska zobaczyć jej ogrom. Zakwaterowanie w okolicach Jeziora Solińskiego, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Myczkowa, gdzie będziemy mogli poznać bliżej społeczność Bojków w muzeum regionalnym poświęconym im. Z Myczkowa udamy się do najsłynniejszej miejscowości leżącej nad Jeziorem Solińskim – Polańczyka. Znajduje się tutaj wspaniały punkt widokowy jak i Sanktuarium Matki Pięknej Miłości. Tego dnia jest również przewidziany czas na zjedzenie pstrąga jak i zakup lokalnych ziół. Ostatnim punktem w programie na ten dzień będzie wizyta w Jasieniu, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej.

Dzień 4

Rano wyjazd do Sanktuarium Matki Nowego Życia w Zagórzu. Na terenie sanktuarium będziemy uczestniczyć w nabożeństwie drogi krzyżowej w czasie której będziemy podziwiać wspaniałe rzeźby bieszczadzkich rzemieślników. W Zagórzu zwiedzimy również ruiny klasztoru karmelitów. Następnie udamy się do Komańczy, gdzie znajduje się Izba Pamięci Kardynała Wyszyńskiego. Kardynał Stefan Wyszyński był internowany tutaj w latach 1955-1957. Izba Pamięci znajduje się na terenie Klasztoru Sióstr Nazaretanek i obejrzeć w niej można miedzy innymi pokój Prymasa jak i przedmioty których używał. W drodze powrotnej do Soliny zatrzymamy się jeszcze w Smolniku. W miejscowości tej znajduje się jedyna w Bieszczadach cerkiew pobudowana w stylu Bojkowskim. Dziś cerkiew jest kościołem katolickim, w którym w miarę możliwości, będziemy uczestniczyć we mszy świętej.

Dzień 5

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Kalwarii Pacławskiej. Miejsce to jest nazywane ze względu na szczególny kult Męki Pańskiej Jerozolimą Wschodu, a ze względu na obecność cudownego obrazu Matki Bożej i umiłowanie Maryi przez wiernych, Jasną Górą Podkarpacia. W sanktuarium przewidziana jest msza święta. Następnie udamy się do Przemyśla – wraz z przewodnikiem zwiedzimy to tajemnicze miasto leżące na wschodnich kresach Polski. Przemyśl to przepiękne, stare miasto, którego historia sięga VII wieku. W drodze powrotnej do ośrodka zatrzymamy się jeszcze w Krasiczynie. W tej małej wiosce znajduje się zabytek na skalę światową – podziwiać można zamek uważany za jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo-manierystycznej w Europie.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Łańcuta, zwiedzanie Zamku Potockich z miejscowym przewodnikiem. Następnie wyjazd do Sanktuarium i Klasztoru Ojców Bernardynów w Leżajsku. Sanktuarium Zwiastowania NMP i Klasztor Bernardynów są jednym z najcenniejszych zabytków architektury kościelnej z pogranicza renesansu i baroku. W czasie zwiedzania klasztoru istnieje możliwość zamówienia koncertu organowego. Po realizacji programu przejazd powrotny na miejsce zbiórki z dnia pierwszego.  

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]