AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Wyjazd do Chorwacji – Istria (9 dni)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd do Słowenii (nocny przejazd).

Dzień 2

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Planicy - malowniczej wioski położonej w północno-zachodniej części Alp Julijskich. Jest to najpiękniejsza część tych Alp. W Planicy znajduje się kompleks sześciu skoczni K-130, K-90, K-40, K-30, K-8 oraz najbardziej znana na świecie skocznia mamucia "Letalnica" (K-185). Rozgrywane są tutaj konkursy Pucharu Świata oraz Pucharu Kontynentalnego (na K-90). Miejsce to nazywane jest kolebką lotów narciarskich. Odbywa się tutaj zamknięcie sezonu poprzez coroczną organizację zawodów w lotach narciarskich. Po pobycie w Planicy udamy się do stolicy Słowenii. Ljubljana to miasto posiadające wszelką infrastrukturę nowoczesnej stolicy, zachowało jednak swoją sielską atmosferę, otwartość i przyjacielskość małego miasta. Jest miastem pulsującym życiem i pełnym niespodzianek. Miasto to poznamy podczas spaceru z przewodnikiem. Nocleg w okolicy Ljubljany.

Dzień 3

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Jaskini Postojna. Po przybyciu na miejsce dla chętnych przewidziane jest zwiedzanie tego dwudziesto- kilometrowego labiryntu przejść, galerii oraz komnat w asyście doświadczonych przewodników. W ostatnich 194 latach to miejsce odwiedziły ponad 33 miliony osób. Jest to największa i najczęściej odwiedzana w Europie jaskinia typu "klasyczny kras". Z jaskini Postojna udamy się do jednego z najbardziej malowniczych cudów historii ludzkości: Zamku Predjama. Osadzony on jest od ponad 700 lat na 123 metrowym klifie; potężna, doskonała kryjówka obronna prostego rycerza rebelianta, barona rabusiów, bohatera wielu romantycznych legend imieniem Erazm z Predjama. Przejazd na nocleg w okolice Rijeki. 

Dzień 4, 5, 6, 7 i 8

Dni przeznaczone na wypoczynek. W trakcie tych dni przewidziane są wyjazdy, w czasie których będziemy poznawać:

Dzień 9

Po śniadaniu odwiedzimy Rijekę – stolicę Regionu Kvarner, największy port w Chorwacji. Odbędziemy spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem. Przejazd do Trsat – jednego z najsławniejszych sanktuariów Matki Boskiej w Chorwacji z pięknym widokiem na zatokę Kvarnerską, Rijekę i kanion rzeki Rjecina. Na zakończenie dnia udamy się do Polski (przejazd nocą)

Dzień 10

Zakończenie wyjazdu w miejscu zbiórki z dnia pierwszego. 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]