AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka - Uroki Chorwacji


Dzień 1

05.00 – zbiórka uczestników, a następnie wyjazd do Zagrzebia na nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Plitwickie Jeziora. Na obszarze 19,5 hektarów wśród lesistych pagórków znajduje się 16 turkusowych jeziorek połączonych wodospadami i kaskadami. Po drewnianych mostkach można tu wędrować aż przez 18 km brzegami jeziorek i strumieni, podziwiając wciąż zmieniające się formy ścieżek wodnych w huku spadającej wody. Po zwiedzeniu parku przejazd na nocleg oraz posiłek wieczorny do Medziugorie.

Dzień 3

Pobyt w Medziugorie - Świątynia Królowej Pokoju jest jedną z wiosek gminy Citluk położonych w zachodniej Hercegowinie. Obecnie jest jednym z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych katolickich centrów pielgrzymkowych. Położona jest na wysokości około 200 m n.p.m., ma łagodny śródziemnomorski klimat, który stwarza idealne warunki dla uprawy winorośli, tytoniu i owoców. W Medziugorie w godzinach rannych odwiedzimy Kościół św. Jakuba – jedno z miejsc objawienia NMP i następnie ok. godziny 10.00 nastąpi wyjazd na Kanały Neretwy – Fish Picnic (koszt ok. 25 €/os.), gdzie przewidziany jest rejs łodzią oraz biesiada przy muzyce. Powrót na kolację oraz nocleg do Medziugorie.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd do Sanktuarium Maryjnego w Vepric. Historia tego Sanktuarium wiąże się z pierwszą narodową pielgrzymką Chorwatów do Lourdes, która wyruszyła w 50-tą rocznicę objawień maryjnych. Biskup Carić, organizator pielgrzymki, był pod wrażeniem francuskiego sanktuarium i po powrocie postanowił stworzyć podobne miejsce kultu na terenie Chorwacji. Dziś o tym Sanktuarium mówi się „Chorwackie Lourdes” i jest jednym z chętniej odwiedzanych sanktuariów na terenie tego kraju. Tego dnia udamy się również do miejscowości Trogir, którego udokumentowana historia sięga już III w. p.n.e. Stare Miasto jest otoczone ogrodami oraz Morzem co w połączeniu z licznymi zabytkami stanowi magnes dla turystów. Po wyczerpaniu programu dojazd do hotelu w okolicy Splitu.

Dzień 5

Dzień rozpoczniemy od wyjazdu do miejscowości Szybenik położonej przy ujściu rzeki Krka do Morza Adriatyckiego. W czasie spaceru po malowniczych uliczkach, będziemy poznawać historię tego miasta. Będziemy mieli również okazję zwiedzić najważniejszy zabytek miasta jakim jest Katedra św. Jakuba (wstęp ok. 2 €/os.), wpisana w 2000 r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dalej udamy się do najważniejszego Sanktuarium Maryjnego w Chorwacji, które znajduje się w miejscowości Marija Bistrica. W tym narodowym Sanktuarium czczona jest cudowna figurka Maryi łaskami słynąca, którą datuje się na XVI w. Na nocleg udamy się w okolice Zagrzebia.

Dzień 6

Po noclegu wyruszymy w drogę powrotną do kraju. Przyjazd planowany na późne godziny wieczorne.
 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]