AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Fiordy Norweskie (9 dni)


Dzień 1

Wyjazd autokarem do Trójmiasta, zgłoszenie na prom o godzinie 18.00, wypłynięcie godzina 21.00, skąd promem udamy się do Szwecji (na promie kabiny 4 os.) – port Karlskrone 7.30

Dzień 2

Wyjazd do Oslo. Zwiedzanie Oslo: Muzeum Wikingów, Kon - Tiki, Statku Arktycznego Fram. W centrum Oslo Parlament, Pałac Królewski i zmiana warty, park Frogner z rzeźbami Vigelanda, czas wolny na spacer po Karl Johenes Gate. Przejazd na nocleg w okolice Oslo.

Dzień 3

Dojazd w okolice Voos. Atrakcją przejazdu będzie możliwość obejrzenia Narwi największego wodospadu Norwegii – woda spada z wysokości 180 metrów. Oglądać będziemy Fiord Tyri, a także sielankowy Fiord Hardanger. Nocleg w hotelu w okolicy Voos (dwie kolejne noce).

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Bergen – stolicy Norweskich Fiordów. Zobaczymy sławny targ rybny i kwiatowy, stary port Bryggen oraz popularną dzielnicę Hanzeatycką i Kościół NMP. Wjedziemy kolejką na górę Fløien skąd podziwiać będziemy Fiordy. Trasą panoramiczną powrócimy na nocleg do hotelu.

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do Styrn, gdzie będziemy nocować. W drodze podziwiać będziemy Stavkirke (drewniany kościół na przedmieściach Vik). Przeprawiać będziemy się promem z Vangsnes do Dragsvik, przejedziemy tunelem pod lodowcem, aby następnie go dotknąć i wejść do Norweskiego Muzeum Lodowca. Nocleg w okolicy Styrn - w Innvik .

Dzień 6

Dzień największych atrakcji krajobrazowych. Będziemy podziwiać góry pokryte śniegiem i lodowcami, jeziora, Geirangefjord położony w otaczających go górach, pojedziemy ”Drogą Orłów” i najwspanialszą trasą w Norwegii „Dorga Troli”, będą też wodospady i serpentyny. Na nocleg dojedziemy do Dombås.  

Dzień 7

Wyjazd do Lillehammer – zobaczymy obiekty olimpijskie. Na nocleg udamy się do hotelu w okolice Oslo do Hamer.

Dzień 8

Dojazd do Oslo – ewentualne zwiedzanie obiektów, które opuściliśmy w dniu drugim. Przejazd do Göteborgu – zakwaterowanie w hotelu i nocleg

Dzień 9

Powrót na miejsce zbiórki z dnia pierwszego przewidziany na późne godziny nocne. 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]