AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Francji (9 dni)


Dzień 1

5.00 – zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd na nocleg w okolice Miluzy.

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się do La Salette - miejscowości leżącej w przepięknej dolinie alpejskiej. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej, które związane jest z Jej objawieniem w 1846 roku. Z inicjatywy biskupa Philiberta de Bruillard ordynariusza z Grenoble 01.05.1852 roku został powołany zakon Saletynów, który opiekuje się powstałym Sanktuarium. Posiłek wieczorny, możliwość udziału w modlitwach wieczornych. Nocleg w hotelu w Sanktuarium w La Salette.

Dzień 3

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Ars, małej miejscowości w okolicach Lyonu rozsławionej przez Kapłana, który od 1818 roku przez 41 lat był tam proboszczem. W 1925 Pius XI ogłosił tego kapłana - Św. Jana Vianneya patronem wszystkich proboszczów Kościoła rzymskiego. Z Ars udamy się do Paray-le-Monial - miejscowości położonej w Burgundii, rozsławionej przez dwóch świętych: św. Małgorzatę Marię Alacoque oraz św. Klaudiusza de la Colombière. Nawiedzimy to Sanktuarium oraz przepiękną bazylikę romańską, której fundatorem w 973 roku był opat Cluny Odilon. Na koniec dnia przejedziemy do klasztoru Saint-Gildard w Nevers, gdzie znajduje się ciało Św. Bernadetty Soubirous. Świętej tej objawiała się Matka Boża w Lourdes w 1858r. W 1866 roku Bernadetta wstąpiła do nowicjatu sióstr w Nevers i pozostała tam aż do swojej śmierci. Zmarła 16 kwietnia 1879 roku. Od tego czasu mamy do czynienia ze spektakularnym, ciągle trwającym cudem, a mianowicie ciało Św. Bernadetty, wbrew wszelkim prawom natury, w ogóle nie ulega procesowi rozkładu zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego, do dnia dzisiejszego zachowując zadziwiającą świeżość i piękno. Nocleg w okolicy Nevers.

Dzień 4

W dniu tym przeniesiemy się do krainy Zamków Doliny Loary. To właśnie tutaj narodził się francuski renesans. Nad główną rzeką Francji zlokalizowanych jest blisko 300 średniowiecznych zamków, które zachwycają nie tylko swoją architekturą ale również historią i wyposażeniem wnętrz. Zwiedzimy zamek w Amboise oraz mający swoje duże znaczenie w historii Francji zamek w Blois. W miarę posiadanego czasu zobaczymy (z zewnątrz) największy z tych zamków – Chambord. Na nocleg udamy się w okolice Mont Saint Michele. 

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Mont Saint-Michel – Sanktuarium Góry Świętego Michała. Znajduje się tam wspaniałe opactwo benedyktynów wzniesione na małej wysepce wybrzeża atlantyckiego. Według legendy Archanioł Michał nakazał w 708 roku Aubertowi, biskupowi Avranches, zbudowanie w tym miejscu kaplicy. Po pobycie na tej „zaczarowanej „ wyspie udamy się do Lisieux. Do tego Sanktuarium każdego roku przybywa ponad milion pielgrzymów. Lisieux - miasto św. Teresy od Dzieciątka Jezus, nazwanej w 1910 roku przez Piusa X „największą świętą czasów współczesnych”. Nocować będziemy w okolicach Lisieux.

Dzień 6

Zwiedzanie Paryża - jedynego w swoim rodzaju miasta - stolicy Francji, rozpoczniemy od Placu Concorde. Z Placu Concorde udamy się pieszo do Placu Charles de Gaulle-Etoile, który to Plac jest zakończeniem Pól Elizejskich i na którym znajduje się Łuk Triumfalny. Spod Łuku Triumfalnego udamy się autokarem pod Pałac Chaillot na Trocadero, gdzie będziemy podziwiać panoramę na Wieżę Eiffla, do której się udamy poprzez Ogrody Trocadero i Plac Warszawski. Tuż obok Wieży Eifla znajdują się przystanie, na których można wsiąść na statek, aby podziwiać Paryż od strony Sekwany. Przed rozpoczęciem wieczornego zwiedzania Paryża zjemy posiłek i udamy się na Wzgórze Montmart – najwyższe wzgórze Paryża. Od mniej więcej wieku stoi tutaj biała bazylika Sacra Coeur oraz mają swoje siedziby liczne kabarety, z których najsłynniejszy to Moulin Rouge. Nocleg w okolicy Paryża.

Dzień 7

Po noclegu udamy się ponownie do Paryża. Zwiedzanie tego dnia, rozpoczniemy od wyspy Cite, historycznego centrum tego miasta. Po obejrzeniu Katedry Notre-Dame i innych zabytków na wyspie Cite, przejdziemy pod Ratusz Paryski i następnie pod Centrum Kultury imienia G. Pompidou. Tuż obok tego obiektu znajdowały się słynne Hale Paryskie, na których miejscu obecnie powstały tereny zielone, a w podziemiach wybudowano centrum handlowe, którego architekturą będziemy się zachwycać. W dalszej części naszego spaceru po Paryżu zobaczymy Pałac Królewski, w którym rezydował słynny Kardynał Richelieu i przejdziemy pod Luwr. Luwr pierwotnie pobudowany był jako zamek warowny, obecnie jest muzeum sztuki zawierającym około 200 tysięcy eksponatów. Muzeum to będziemy oglądać z zewnątrz. Dalej przejdziemy przez Ogrody Tuileries, które zaprojektował Le Nôtre, do jednego ze ładniejszych placów Paryża – placu Vendôme. Na zakończenie tego dość bogatego dnia udamy się do perfumerii. Po obejrzeniu małego muzeum perfum (wstęp wolny, możliwość zakupu perfum w cenie producenta) przejdziemy na Plac Concorde, na którym swego czasu stała gilotyna. Nocleg w okolicy Paryża.

Dzień 8

Następnym punktem naszego zwiedzania będzie Wersal, miejscowość która jest słynna dzięki największemu na świecie zespołowi pałacowemu. Aby uświadomić sobie wielkość pałacu w Wersalu, trzeba sobie wyobrazić około 2500 okien, które się tam znajdują. Oprócz pałacu zobaczymy także słynne Ogrody Wersalskie zaprojektowane i pobudowane przez Le Notra. Po wizycie w Wersalu udamy się na nocleg w okolicy Miluzy.

Dzień 9

Wyjazd powrotny do kraju. 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]