AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Francji (11 dni)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd w okolice Paryża, gdzie spędzimy pierwszy nocleg na naszej pielgrzymce. 

Dzień 2

Po noclegu przejedziemy do centrum Paryża. Zwiedzanie Paryża - jedynego w swoim rodzaju miasta - stolicy Francji, rozpoczniemy od Placu Concorde. Z Placu Concorde udamy się pieszo do Placu Charles de Gaulle-Etoile, który to Plac jest zakończeniem Pól Elizejskich i na którym znajduje się Łuk Triumfalny. Spod Łuku Triumfalnego udamy się autokarem pod Pałac Chaillot na Trocadero, gdzie będziemy podziwiać panoramę na Wieżę Eiffla, do której się udamy poprzez Ogrody Trocadero i Plac Warszawski. Tuż obok Wieży Eiffla znajdują się przystanie, na których można wsiąść na statek, aby podziwiać Paryż od strony Sekwany. Przed rozpoczęciem wieczornego zwiedzania Paryża zjemy posiłek i udamy się na Wzgórze Montmartre – najwyższe wzgórze Paryża. Od mniej więcej wieku stoi tutaj biała bazylika Sacre Coeur oraz mają swoje siedziby liczne kabarety, z których najsłynniejszy to Moulin Rouge. Dnia tego przewidziany jest także pobyt w Kaplicy Cudownego Medalika.

Dzień 3

Zwiedzanie rozpoczniemy tym razem od cmentarza Pere Lachaise. Cmentarz ten zaliczany jest do najdostojniejszych paryskich nekropolii. Na cmentarzu tym pochowany jest między innymi Fryderyk Chopin. Następnym punktem naszego zwiedzania będzie Wersal, miejscowość która jest słynna dzięki największemu na świecie zespołowi pałacowemu. Aby uświadomić sobie wielkość pałacu w Wersalu, trzeba sobie wyobrazić około 2500 okien, które się tam znajdują. Oprócz pałacu zobaczymy także słynne Ogrody Wersalskie zaprojektowane i pobudowane przez Le Notra. Po wizycie w Wersalu udamy się z powrotem do Paryża, gdzie zobaczymy najnowocześniejszą części tego miasta – dzielnicę La Defence. W dzielnicy tej oprócz wieżowców będziemy mogli podziwiać Wielki Łuk inaczej zwany Arką Braterstwa. Ponieważ dzielnica ta jest także siedzibą wielu domów towarowych, przewidziany jest czas do własnej dyspozycji. 

Dzień 4

Wcześnie rano po śniadaniu wyjazd do Lisieux. Do tego Sanktuarium każdego roku przybywa ponad milion pielgrzymów. Lisieux - miasto św. Teresy od Dzieciątka Jezus, nazwanej w 1910 roku przez Piusa X „największą świętą czasów współczesnych”. Po pobycie w tym Sanktuarium udamy się do Mont Saint Michel – Sanktuarium Góry Świętego Michała. Znajduje się tam wspaniałe opactwo benedyktynów wzniesione na małej wysepce wybrzeża atlantyckiego. Według legendy Archanioł Michał nakazał w 708 roku Aubertowi, biskupowi Avranches, zbudowanie w tym miejscu kaplicy. Nocować będziemy w okolicach Rennes.

Dzień 5

Po noclegu udamy się do następnego miejsca pielgrzymek na ziemi francuskiej - Lourdes. Po przyjeździe do Lourdes zakwaterowanie w hotelu i udział w Procesji Maryjnej (z lampionami).

Dzień 6

Dzień przeznaczony na pobyt w Lourdes – największym Sanktuarium Maryjnym we Francji, mającym duży wpływ na każdego kto nawiedza to cudowne miejsce. W dniu tym przewidziana jest Msza Św. na terenie Sanktuarium, Droga Krzyżowa, Procesja Eucharystyczna oraz Procesja Maryjna. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 7

Rano Msza Św. w Grocie, następnie śniadanie oraz czas do własnej dyspozycji. Około południa wyjazd na plażę do Palavas (możliwość kąpieli w Morzu Śródziemnym). Z Palavas udamy się na nocleg w okolice Aix en Provence.

Dzień 8

Dojazd na Lazurowe Wybrzeże, a w zasadzie na najbardziej atrakcyjną jego część – riwierę od Cannes po Menton. Riwiera ta jest dzisiaj prawie nieprzerwaną promenadą nadmorską porosłą palmami. Tutaj między innymi zatrzymywała się arystokracja przełomu XIX i XX wieku oraz przebywali tacy artyści jak Picasso, Matisse, Renoir i Chagall. W czasie naszego pobyt będziemy podziwiać Cannes – miasto znane głównie z festiwali filmowych, które się tutaj odbywają, Eze – miasto, które jest światową stolicą perfum (w Eze, Grasse i okolicy znajduje się około trzydziestu perfumerii. W większości produkują one nie perfumy, lecz substancje zapachowe, które następnie sprzedawane są prawie wszystkim znanym firmom choćby takim jak Dior czy Lancome). Będziemy tutaj zwiedzać jeden z zakładów (możliwość zakupu perfum po cenach fabrycznych).Przejedziemy także przez miasto, które jest stolicą tego regionu Francji, a jednocześnie piątym co do wielkości miastem Francji – Nicee. Na wschód od Nicei znajduje się jedno z mini państw, na poznanie którego poświęcimy około trzech godzin. Tym mini państwem jest oczywiście Księstwo Monaco, które znane jest głównie z hazardu i udzielania gościny śmietance towarzyskiej. W czasie naszego spaceru po Księstwie Monaco, oprócz kasyna w Monte Carlo zobaczymy także Pałac Książęcy oraz Stare Miasto. Po realizacji powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 9

Po śniadaniu udamy się do La Salette - miejscowości leżącej w przepięknej dolinie alpejskiej. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej, które to Sanktuarium związane jest z Jej objawieniem w 1846 roku. Z inicjatywy biskupa Philiberta de Bruillard ordynariusza z Grenoble 01.05.1852 roku został powołany zakon Saletynów, który opiekuje się powstałym Sanktuarium. Posiłek wieczorny, możliwość udziału w modlitwach wieczornych. Nocleg w hotelu w Sanktuarium w La Salette (pokoje 3 i 4 osobowe, możliwość skorzystania z pryszniców znajdujących się w odrębnych pomieszczeniach).

Dzień 10

Po śniadaniu wyjazd do Chamonix. Miasto to leży wśród czterystu szczytów, siedmiu dolin i ponad siedemdziesięciu lodowców głównego masywu Alp. Nad miastem króluje najwyższy europejski szczyt - Mont Blanc wielbiony m.in. przez Goethego, Byrona, Słowackiego. To dzięki niemu niepozorna kiedyś górska wioska stała się światową stolicą alpinizmu i największym narciarskim kurortem Francji. My będziemy chcieli „zdobyć” ten najwyższy masyw Europy wjeżdżając kolejką linową na Aiguille du Midi (wjazd na wysokość 3842 m. n.p.m.) .Wychodząc na zewnątrz, nogi niektórych wydają się jak z waty. I tu uwaga dla nowicjuszy! Od momentu wstąpienia na platformę stacji, każdy ruch należy wykonywać spokojnie i wolno. W przeciwnym razie czeka nas kołatanie serca, trudności z oddychaniem, totalny brak sił, a nawet omdlenie. Rozrzedzone powietrze wysoko w górach rządzi się własnymi prawami. Aiguille du Midi to samotna iglica piętrząca się nad lodowcami, polami firnowymi i urwistymi skałami. Z platformy widokowej roztacza się zapierający dech w piersiach wspaniały widok nie tylko na dolinę, w której leży Chamonix, ale także na wyciągnięcie ręki znajduje się najwyższy szczyt Europy – Mont Blanc. Z Chamonix udamy się na nocleg w okolice Genewy.

Dzień 11

Dzień w całości poświęcony na powrót do Polski (powrót planowany jest na godziny nocne). 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]