AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Wyjazd na Lazurowe Wybrzeże (8 dni)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd do Austrii. Pierwszy nocleg na trasie naszego wyjazdu spędzimy w okolicach Zell am See.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd nad Wodospad Krimml. Wodospad ten znajduje się w Wysokich Taurach. Płynąca rzeka Krimmler Ache spada warstwowo ze szczytu Krimml Achendal tworząc jeden z najwyższych wodospadów, a dokładnie piąty na świecie pod względem wysokości. Jego wysokość wynosi 380 m. Największa zmierzona ilość przepływu wody wynosiła w dniu 25 sierpnia 1987 r. 600.000 m³/h. Na nocleg udamy się w okolice Werony.

Dzień 3

Po noclegu udamy się do Werony, miejscowości rozsławionej przez Szekspira. Właśnie w Weronie mieszkali słynni kochankowie Romeo i Julia. Spacer po mieście rozpoczniemy od ARENY- rzymskiego amfiteatru zachowanego w stanie niemal nienaruszonym. O ile rzymskie Koloseum to malownicze ruiny, o tyle Arena funkcjonuje nadal - jakąż atrakcją jest obejrzenie wraz z 20.000 innych widzów jednego z wystawianych tu spektakli operowych... Kolejna atrakcja turystyczna Werony wiąże się ze średniowiecznym panowaniem rodu Scaligeri. Tuż obok centralnych Placów miasta - targowego Piazza delle Erbe i "politycznego" Piazza dei Signori znajduje się niewielki kościółek Santa Maria Antica, a przy nim jedne z najbardziej wyrafinowanych grobowców we Włoszech - grobowce przedstawicieli rodu Scaligeri rządzącego w Weronie w XIV wieku. Nasz spacer zakończymy na pewnym dziedzińcu związanym z dramatem Szekspira. Chociaż być może rody Kapuletich i Montekich nigdy nie istniały, to jednak licznie odwiedzający Weronę turyści muszą obowiązkowo skierować swe kroki na podwórko średniowiecznego Domu Kapuletich, z balkonu którego wychylała się niegdyś Julia. Po pobycie w tym mieście udamy się na nocleg do Nicei.

Dzień 4

Dzień ten rozpoczniemy od pobytu w Nicei, mieście położonym nad wspaniałą, błękitną zatoką. Miejscem, które przede wszystkim zobaczymy to Promenade des Anglais czyli długi spacerowy bulwar wysadzany palmami prowadzący wzdłuż wybrzeża zatoki oraz wzgórze zamkowe - La Colline du Chateau na którym można zobaczyć resztki dawnego zamku i katedry, a główną jego atrakcją jest park kwiatowy i sztuczny wodospad. W tym dniu udamy się także do Eze – miasta, które jest światową stolicą perfum (w Eze, Grasse i okolicy znajduje się około trzydziestu perfumerii. W większości produkują one nie perfumy, lecz substancje zapachowe, które następnie sprzedawane są prawie wszystkim znanym firmom choćby takim jak Dior czy Lancome). Będziemy tutaj zwiedzać jeden z zakładów (możliwość zakupu perfum po cenach fabrycznych). Na wschód od Nicei znajduje się jedno z mini państw, na poznanie którego poświęcimy około czterech godzin. Tym mini państwem jest oczywiście Księstwo Monaco, które znane jest głównie z hazardu i udzielania gościny śmietance towarzyskiej. W czasie naszego spaceru po Księstwie Monaco, oprócz kasyna w Monte Carlo zobaczymy także między innymi Pałac Książęcy, Muzeum Oceanograficzne im. J.Y. Cousteau oraz Katedrę św. Mikołaja, w której znajdują się groby biskupów i książąt Monako, w tym Gracji Patrycji i Rainiera III. Po realizacji programu powrót na nocleg do Nicei.

Dzień 5

Po śniadaniu nastąpi przejazd do Kanionu Verdon. Właśnie tam matka natura, drążąc wartkimi wodami górskiej rzeczki Verdon miękki wapienny płaskowyż Alp Górnej Prowansji, stworzyła największy kanion na kontynencie europejskim. Monumentalnie wyrzeźbiony przez rwącą rzekę, niedostępny, dziki krajobraz, wysokości zapierające dech w piersiach będziemy podziwiać z poziomu rowerków wodnych, którymi udamy się w rejs po jeziorze Saint Croix. Następnie udamy się do Saint Tropez – eleganckiego kąpieliska odwiedzanego przez gwiazdy filmowe, modelki i artystów. W tym prowansalskim mieście odbędziemy spacer po jego starej części, zobaczymy między innymi: Place des Lices i budynek posterunku policji, którego fasada jest dobrze znana z popularnej serii filmów o żandarmie. Zobaczymy także malowniczy port. Powrót na nocleg do Nicei.

Dzień 6

Ten dzień rozpoczniemy od wizyty z Cannes – najsłynniejszym mieście Riwiery Francuskiej. W mieście tym zobaczymy między innymi: historyczną dzielnicę Le Suquet, promenadę La Croisette, pałac Festiwalowy i słynny chodnik z odciskami dłoni gwiazd. Chętni będą mogli odbyć wycieczkę statkiem na Wyspę św. Małgorzaty, na której był więziony legendarny „człowiek w żelaznej masce”. Z Cannes udamy się do Saint-Paul-De-Vence, znakomicie zachowanego średniowiecznego miasta położonego na wzgórzach nad Baie des Anges, lubianego i cenionego przez wielu artystów. Tworzyli tu m.in. Picasso, Matisse, Renoir i Chagall. Odbędziemy tam spacer po Rue Grande do placyku z Grande Fontaine jak również zwiedzimy gotycki kościół Collégiale wzniesiony w najwyższym punkcie miasteczka. Powrót na nocleg do Nicei.

Dzień 7

Po śniadaniu udamy się do stolicy północnych Włoch – Mediolanu. Miasto to nie jest podobny do żadnego innego miasta we Włoszech. Zamglone i mokre w zimie, gorące i parne w lecie, podobne jest do większości dużych miast europejskich. Nie jest miastem niszczejących pałaców, brukowanych placów i „la dolce vita”. W Mediolanie, centrum mody , biznesu i skandali zobaczymy: Castello Sforzesco, cudowną gotycką Katedrę ze 136 sterczynami, Pasaż Viktora Emanuela II i słynną na cały świat La Scalę. Po wizycie w Mediolanie udamy się na nocleg w okolicy tego miasta.

Dzień 8

Po noclegu udamy się w drogę powrotną do Polski.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]