AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do sanktuariów Francji (9 dni)


Dzień 1

Zbiórka uczestników pielgrzymki i wyjazd do Liege, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2

Wyjazd do Wersalu – miasta leżącego pod Paryżem, słynącego z pobudowanego tam największego kompleksu pałacowego świata. Kompleks ten kazał zbudować Ludwik XIV. W skład kompleksu pałacowego wchodzą też zaprojektowane przez Le Norta Ogrody Wersalskie, z urokami których będziemy mogli się zapoznać. Po zrealizowaniu programu w Wersalu dojazd na posiłek wieczorny, następnie udamy się na Wzgórze Montmart – najwyższe wzgórze Paryża. Od mniej więcej wieku stoi tam biała bazylika Sacre Coeur oraz mają swoje siedziby liczne kabarety, z których najsłynniejszy to Moulin Rouge. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Paryża.

Dzień 3

Po noclegu udamy się na zwiedzanie Paryża – miasta o swoistym uroku, stolicy Francji, ale często nazywanego też stolicą świata. Historycznym centrum Paryża jest wyspa Cite, od której rozpoczniemy poznawanie tego urokliwego miasta. Poznamy więc Katedrę Notre Dame, Ratusz Miejski, Centrum Kultury im. G. Pompidou, słynne Hale Paryskie, na których miejscu obecnie powstały tereny zielone, a w podziemiach wybudowano centrum handlowe, którego architekturą (ale nie tylko) będziemy się zachwycać. W dalszej części tego spaceru odwiedzimy Pałac Królewski, w którym rezydował słynny kardynał Richelieu, dojdziemy do Luwru, który pierwotnie spełniał funkcję warowni – przebudowany przez Franciszka I, a następnie przez Katarzynę spełniał rolę rezydencji królewskiej. Ostatecznie dzisiaj jest siedzibą jednego z największych muzeów świata, którego wnętrz jednak nie będziemy oglądali. Jeszcze przed pobytem w kościele polskim spacerować będziemy po słynnych ogrodach Tuileries (projektował je Le Notre). Pójdziemy też na jeden z ładniejszych placów Paryża – Plac Vendome. Po Mszy św. w kościele polskim przy S. Hhonore będzie jeszcze czas aby podziwiać słynny Plac Concorde, gdzie w czasie rewolucji francuskiej ustawiono gilotynę. Z tego placu udamy się na posiłek wieczorny. Po posiłku odwiedzimy Plac Charles de Gaulle-Etoile, który jest zakończeniem Pól Elizejskich. Przed powrotem na nocleg z dnia poprzedniego zobaczymy jeszcze Wieżę Eiffla, do której udamy się poprzez Ogrody Trocadero i Plac Warszawski.

Dzień 4

Rano z okolic Paryża udamy się do następnego miejsca pielgrzymek na ziemi francuskiej. Lisieux to miejsce, gdzie każdego roku przybywa ponad milion pielgrzymów. Lisieux to miasto św. Teresy od dzieciątka Jezus nazwanej w 1910 roku przez Piusa X „największą świętą czasów współczesnych”. Z Lisieux udamy się do Mont Saint Michel. Zobaczymy granitową, wysoką na 80 m wyspę leżącą na 16 km mieliźnie oblewanej czasem przez wody Kanału La Manche. Na wyspie tej założono już w X w. klasztor, a samą budowlę z wieżą wznoszącą się na wysokość 157 m rozkazał pobudować Biskup Avranches zgodnie z instrukcjami, jakich mu udzielił podczas wizji św. Michał Archanioł. Nocleg spędzimy w okolicach Tours.

Dzień 5

Tego dnia przewidziany mamy przejazd do Lourdes. W czasie przejazdu na życzenie uczestników możliwy pobyt nad Oceanem Atlantyckim. Po przyjeździe do Lourdes zakwaterowanie w hotelu i udział w Procesji Maryjnej (z lampionami). 

Dzień 6

Dzień przeznaczony na pobyt w Lourdes – największym Sanktuarium Maryjnym we Francji, mającym duży wpływ na każdego kto nawiedza to cudowne miejsce. W dniu tym przewidziana jest Msza Św. na terenie Sanktuarium, Droga Krzyżowa, Procesja Eucharystyczna oraz Procesja Maryjna. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 7

Rano msza św. w Grocie, następnie śniadanie oraz czas do własnej dyspozycji. Około południa wyjazd na plażę do Palavas (możliwość kąpieli w Morzu Śródziemnym). Z Palavas udamy się na nocleg w okolice La Salette.

Dzień 8

Dojazd do najwyżej położonego we Francji Sanktuarium Maryjnego – La Salette. Pobyt w Sanktuarium, a następnie wyjazd powrotny do Polski.

Dzień 9

Zakończenie pielgrzymki.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]