AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Francji (7 dni)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd w okolice Paryża , gdzie spędzimy dwa noclegi .

Dzień 2

Po przyjeździe do Paryża rozpoczniemy zwiedzanie miasta o swoistym uroku, stolicy Francji, ale często nazywanego też stolicą świata. Historycznym centrum Paryża jest wyspa Cite, od której rozpoczniemy poznawanie tego urokliwego miasta. Poznamy więc Katedrę Notre Dame, Ratusz Miejski, Centrum Kultury im. G. Pompidou, słynne Hale Paryskie, na których miejscu obecnie powstały tereny zielone, a w podziemiach wybudowano centrum handlowe, którego architekturą (ale nie tylko) będziemy się zachwycać. W dalszej części tego spaceru odwiedzimy Pałac Królewski, w którym rezydował słynny kardynał Richelieu, dojdziemy do Luwru, który pierwotnie spełniał funkcję warowni – przebudowany przez Franciszka I, a następnie przez Katarzynę spełniał rolę rezydencji królewskiej. Ostatecznie dzisiaj jest siedzibą jednego z największych muzeów świata, którego wnętrz jednak nie będziemy oglądali. Sprzed Luwru udamy się pod Łuk Triumfalny na placu Charles de Gaulle-Etoile, który jest zakończeniem Pól Elizejskich. Przed wyjazdem na nocleg zobaczymy jeszcze Wieżę Eiffla, do której udamy się poprzez Ogrody Trocadero i Plac Warszawski. Dnia tego przewidziany jest także pobyt w Kaplicy Cudownego Medalika. Nocleg w okolicy Paryża

Dzień 3

Wcześnie rano po śniadaniu wyjazd do Lisieux. Do tego Sanktuarium każdego roku przybywa ponad milion pielgrzymów. Lisieux - miasto św. Teresy od Dzieciątka Jezus, nazwanej w 1910 roku przez Piusa X „największą świętą czasów współczesnych”. Po pobycie w tym Sanktuarium udamy się do Mont Saint-Michel – Sanktuarium Góry Świętego Michała. Znajduje się tam wspaniałe opactwo benedyktynów wzniesione na małej wysepce wybrzeża atlantyckiego. Według legendy Archanioł Michał nakazał w 708 roku Aubertowi, biskupowi Avranches, zbudowanie w tym miejscu kaplicy. Nocować będziemy w okolicach Rennes..

Dzień 4

W dniu tym przeniesiemy się do krainy Zamków Doliny Loary. Odwiedzimy największy z tych zamków – Chambord. Nocleg tego dnia przewidziany jest w okolicach Nevers.

Dzień 5

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do klasztoru Saint-Gildard w Nevers, gdzie znajduje się ciało Św. Bernadetty Soubirous. Świętej tej objawiała się Matka Boża w Lourdes w 1858 r. W 1866 roku Bernadetta wstąpiła do nowicjatu sióstr w Nevers i pozostała tam aż do swojej śmierci. Zmarła 16 kwietnia 1879 roku. Od tego czasu mamy do czynienia ze spektakularnym, ciągle trwającym cudem, a mianowicie ciało Św. Bernadetty, wbrew wszelkim prawom natury, w ogóle nie ulega procesowi rozkładu zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego, do dnia dzisiejszego zachowując zadziwiającą świeżość i piękno. Z Nevers udamy się do La Salette - miejscowości leżącej w przepięknej dolinie alpejskiej. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej, które to Sanktuarium związane jest z Jej objawieniem w 1846 roku. Z inicjatywy biskupa Philiberta de Bruillard ordynariusza z Grenoble 01.05.1852 roku został powołany zakon Saletynów, który opiekuje się powstałym Sanktuarium. Posiłek wieczorny, możliwość udziału w modlitwach wieczornych. Nocleg w hotelu w Sanktuarium w La Salette (pokoje 3 i 4 osobowe, możliwość skorzystania z pryszniców znajdujących się w odrębnych pomieszczeniach).

Dzień 6

Do godzin południowych przewidziany jest pobyt w La Salette, a następnie przejazd na nocleg w okolice Colmar.

Dzień 7

Dzień rozpoczniemy od krótkiego pobytu w Strasburgu. W mieście tym zobaczymy między innymi wspaniałą Starówkę z Katedrą oraz budynki Parlamentu Europejskiego. Resztę dnia w całości poświęcony na powrót do Polski. Zakończenie pielgrzymki w godzinach późno – wieczornych, a nawet nocnych. 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]