AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Wyjazd do Grecji (15 dni)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu i następnie przejazd na nocleg w okolice Zagrzebia.

Dzień 2

Po opuszczeniu hotelu udamy się do centrum Zagrzebia. Stolica Chorwacji to blisko milionowe miasto, pięknie położone na trzech wzgórzach. Wielu uważa, że przypomina Wiedeń czy Budapeszt bo przez długi czas pozostawało w obrębie Austro-Węgier. My w czasie naszego krótkiego pobytu zobaczymy Stare Miasto, a w nim między innymi: Gradec i Kaptol z kościołem św. Katarzyny, placem św. Marka i kościołem pod tym samym wezwaniem, którego dach jest ozdobiony w niezwykły sposób – kolorowymi herbami Zagrzebia i Chorwacji. Przejdziemy również pod Pałac Bana, który jest obecnie siedzibę prezydenta Chorwacji. W godzinach południowych udamy się na nocleg w okolice Belgradu. 

Dzień 3

Po śniadaniu rozpoczniemy krótkie zwiedzanie Belgradu. W Stolicy Serbii podczas spaceru po centrum miasta zobaczymy reprezentatywny deptak Kneza Mihajlova, pomnik księcia Milosza, Teatr Narodowy, Parlament i wiele innych urokliwych budynków. Z Belgradu udamy się na nocleg w okolice Salonik. 

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Salonik - drugiego co do wielkości miasta Grecji. Zobaczymy między innymi: Białą Wieżę, pozostałości po 8 km długości murach miejskich, wzniesionych przez Wenecjan w 1430 r. Przewidziany jest także czas wolny na kawę po którym nastąpi przejazd do Kalambaki. Kalambaka to miejsce określane jako jeden z 7 cudów świata. To właśnie tam na słupach skalnych sięgających ok. 600 m n.p.m. średniowieczni mnisi wznieśli swoje siedziby. Mistyczne, znane z ascezy i modlitwy miejsce w Grecji, nazywane jest przez Greków "Wiszącymi Klasztorami". Planowany jest tam przejazd drogą między Monastyrami. Klasztory te są unikatem zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Tak wspaniałego dzieła ludzkiej wyobraźni, uporu, a przede wszystkim wiary, nie znajdziecie Państwo w żadnym innym zakątku Grecji. Odwiedzając dwa, spośród sześciu czynnych klasztorów, będzie można zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską, która do dziś poraża swoim ogromem i pięknem. W programie oprócz zwiedzania klasztorów przewidziany jest pobyt w wytwórni ikon bizantyjskich. Zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Delf – miejsca kultu Apollina i słynnej wyroczni. Będziemy mogli zwiedzić ruiny Świętego Kręgu Apollina, Świętą Drogę, Skarbiec i Teatr. Na nocleg i obiadokolację udamy się do jednego z kurortów położonego na Peloponezie

Dzień 6, 7, 8, 9

Dni przeznaczone na wypoczynek w hotelu nad morzem z formułą all inclusive. 

Dzień 10

Po śniadaniu przejazd do Myken – miejsca najcenniejszych wykopalisk archeologicznych (wstęp około 8 €), a następnie dojazd do Epidauros, gdzie poznamy imponujący amfiteatr. W godzinach popołudniowych czas wolny w Tolo. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu pakowanie bagaży i następnie przejazd do Koryntu, w którym w latach 51 ,52 n.e. św. Paweł spędził 18 miesięcy. W średniowieczu koryncki akropol stał się jedną z najpotężniejszych twierdz w Grecji (w miarę możliwości czasowych, za dodatkową opłatą jest możliwy wjazd autokarem na punkt panoramiczny). Wyjeżdżając z Korytu do Aten zatrzymamy się przy moście przerzuconym nad Kanałem Korynckim. Budowę tego kanału ukończono w 1893 roku. W Atenach zobaczymy: Marmurowy Stadion na którym odbyło się otwarcie I Igrzysk Olimpijskich ery nowożytnej jak również odbyła się ceremonia zakończenia maratonu w 2004 roku, wzgórze Akropolu ze świątynią poświęconą bogini Atenie – Partenonie i Areopagiem - skałą na której św. Paweł przemawiał do Greków. Zobaczymy także Starożytną Agorę, Rzymskie Forum oraz najstarszą dzielnicy miasta - Plakę. Nocleg w Atenach.

Dzień 12

Po śniadaniu wycieczka na Masyw Olimpu - siedziby 12 bogów olimpijskich. Najwyższa, najbardziej magiczna i urzekająca góra Grecji, porośnięta dziką roślinnością nie ma sobie równej w całym kraju. Olimp to masyw o długości 28 km i szerokości 25 km, uwieńczony aż ośmioma szczytami, z których najwyższy Mitikas (w tłumaczeniu na język polski - nos) liczy 2917 m n.p.m. W czasach starożytnych był on uważany za siedzibę bogów, z których najważniejszym był Zeus. Olimp, otoczony aurą tajemniczości, był niedostępny dla śmiertelników, którzy, chcąc sobie zjednać przychylność bogów, składali swoje dary na sąsiednich szczytach - Stefanim (2909 m) i Skalii (2866 m). Mimo upływu lat jego tajemniczość nie przeminęła, a zjawiska atmosferyczne pozwalają odczuć ducha czasów antycznych. Szczyt Olimpu, doskonale widoczny rano, wieczorem ukrywa się za mgłą, która jest wynikiem cyrkulacji powietrza. W czasie wycieczki dojazd autokarem w okolice schroniska Stavros na wysokości 944 m n.p.m., skąd rozciąga się piękny widok na Riwierę Olimpijską. Nocleg w okolicach Salonik.

Dzień 13

Dzień przeznaczony na przejazd do Budapesztu. Nocleg w Budapeszcie. Z uwagi na późny dojazd do Budapesztu obiadokolacja planowana jest na terenie Serbii. 

Dzień 14

Po śniadaniu zwiedzanie Budapesztu. Zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem rozpoczniemy od Wzgórza Zamkowego, gdzie znajduje się m.in.: Baszta Rybacka, neogotycki Kościół Macieja, Brama Wiedeńska oraz Zamek Królewski (obiekty te będziemy podziwiać z zewnątrz). W Budapeszcie zobaczymy także neorenesansową Bazylikę Św. Stefana, Parlament i Pomnik 1000-lecia Węgier. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. 

Dzień 15

Po śniadaniu wyjazd powrotny do Polski.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]