AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka - GRECJA KATOLICKA (7 dni)


Dzień 1

Zbiórka na lotniku w Warszawie. Po odprawie bagażowo-biletowej wylot do Aten. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2

Przejazd na Argolidę (kraina historyczna we wschodniej części Peloponezu). W czasie objazdu Argolidy zwiedzimy Korynt. W latach 51 – 52 n.e. Św. Paweł przebywał tu 18 miesięcy, próbując wpłynąć na zmianę obyczajów mieszkańców. W średniowieczu starożytny koryncki akropol był jedną z najpotężniejszych twierdz Grecji, obleganą przez licznych najeźdźców, uznających ją za bramę do Peloponezu. Do dziś Akrokorynt otaczają starożytne mury o długości 2 km. Zobaczymy również Kanał Koryncki łączący Zatokę Sarońską i Zatokę Koryncką – ukończony w 1893 roku, mający wysokość 79 m i długość ponad 6 km. Zwiedzimy także Mykeny. Zobaczymy tam ogromne, świetnie zachowane budowle sprzed ponad 3 tysięcy lat i będziemy mogli odczuć unoszącego się tu ducha Homera, bo właśnie z Myken pochodzili homeryccy bohaterowie, wojowniczy Achajowie opisani w Iliadzie. My Polacy możemy do tego dodać narodową nutkę – to dokładnie o tym miejscu pisał nasz wieszcz Słowacki w „Grobie Agamemnona”. Po realizacji programu powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Pireusu, skąd o godzinie 7.30 nastąpi wypłynięcie na Syros. Pozostałą część dnia przeznaczymy na odpoczynek na Siros - greckiej wyspie w archipelagu Cyklad na Morzu Egejskim. Wyspa ta ma powierzchnię 85 km² i ponad 20 000 mieszkańców. 

Dzień 4

W czasie naszego pobytu na wyspie odwiedzimy Ermupoli - miasto handlowe i od 1833 roku administracyjne centrum nie tylko wyspy ale także całych Cykladów. W mieście tym odbędziemy spacer malowniczymi uliczkami oraz wybierzemy się na dwa wzgórza górujące nad Siros. Na wzgórzu Wrondado znajduje się dzielnica prawosławna, a na jego szczycie stoi ortodoksyjny grecki kościół Anastasis (Zmartwychwstania) wybudowany w 1821 r. Na wzgórzu Ano Siros rozłożyła się dzielnica katolicka, a na jego szczycie znajduje się klasztor Ajos Jeorjos (Św. Jerzego) założony przez Kapucynów, a ufundowany w roku 1535 przez króla Francji Ludwika XIII. Mieszkańcy Siros w prawie równych częściach stanowią wyznawcy prawosławia i katolicy obrządku łacińskiego, co stanowi rzadkość w Grecji. Obie społeczności religijne żyją w zgodzie i wspólnie obchodzą Wielkanoc. Dzień 4 zakończymy wypłynięciem promem na Patmos.

Dzień 5

Przypłynięcie i zakwaterowanie w hotelu na Patmos. Odpoczynek w hotelu. Po późnym śniadaniu udamy się na zwiedzanie Patmos zwanej "egejską Jerozolimą". Niewielka Patmos to jedna z najpiękniejszych wysp należącego do Grecji archipelagu Dodekanez. To tutaj św. Jan Apostoł doznał objawień spisanych w księdze Apokalipsy. Zwiedzimy klasztor św. Jana Ewangelisty wybudowany na miejscu starożytnej świątyni Artemidy. To malowniczy labirynt dziedzińców, korytarzy, kaplic i przejść. Klasztorny skarbiec kryje jedną z najwspanialszych w całej Grecji kolekcji bezcennych ikon i biżuterii. Następnie Grota Apokalipsy, gdzie wg tradycji chrześcijańskiej św. Jan usłyszał głos Boga i napisał księgę Apokalipsy. Obiadokolacja. Wieczorem przejazd do portu i wypłynięcie do Pireusu (prom z kabinami do spania).

Dzień 6

Zwiedzanie Aten. Stolica Grecji uważana jest za klasyczne greckie miasto ze swoim najsłynniejszym Akropolem. Miasto to jest punktem obowiązkowym dla odwiedzających Grecję. W Atenach zobaczymy między innymi Akropol, Areopag (miejsce spotkania Św. Pawła z uczonymi ateńskimi), Stadion Olimpijski, zmianę warty oraz starą dziewiętnastowieczną część – Plakę, zachwycającą mieszanką stylów neoklasycystycznych i greckich w architekturze oraz licznymi sklepikami i tawernami. Po realizacji programu przejazd nocleg w Atenach.

Dzień 7

Przejazd na lotnisko w Atenach skąd nastąpi przelot powrotny do Warszawy. Zakończenie wyjazdu. 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]