AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Wyjazd do Holandii (7 dni)


Dzień 1

Wyjazd uczestników do Liege (Belgia) - zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2

Dojazd do Luksemburga. Historia Luksemburga zaczyna się od niewielkiego hrabstwa powstałego w X wieku. Niezależność Luksemburga została ustalona na kongresie wiedeńskim w 1815 roku. Luksemburg, Belgia i Holandia utworzyły wspólnotę traktatową która przekształciła się w dzisiejszą Unie Europejską. W Luksemburgu zobaczymy: Pałac Wielkich Książąt, Kościół św. Michała, Brama św. Michała, Katedrę Notre Dame (dawny Kościół Jezuitów) z 1613 roku oraz Ratusz miejski przy którym będzie jedna godzina czasu wolnego. Po przerwie zwiedzimy pozostałości ruin Twierdzy. Po wyczerpaniu programu powrót do hotelu.

Dzień 3

Dojazd do Brukseli. W Brukseli zobaczymy Wielki Pałac z historycznymi kamienicami z XVIII wieku, Ratusz, Pałac Królewski, Pałac Narodów. Około jednej godziny przerwy po której odwiedzimy siedzibę Unii Europejskiej. Na nocleg udamy się do hotelu okolice Rotterdamu lub Utrechtu.

Dzień 4

Wyjazd do Keukenhof – to wspaniały ogród w którym zobaczymy ponad sześć milionów kwitnących kwiatów cebulowych (tulipany, żonkile, astry i wiele innych – wstęp ok. 15 €/os.) Ogród Keukenhof jest ewenementem na skale Światową dlatego koniecznie trzeba go zobaczyć. W godzinach popołudniowych poznamy gospodarstwo produkujące tulipany (możliwość zakupu cebulek), a także udamy się do Hagi – największej wiosce Europy liczącej około pół miliona ludności. W Hadze zobaczymy Parlament Holenderski, Trybunał Haski oraz Pałac Królowej (zewnątrz), będziemy w Scheweningen - kurort nadmorski. Po wyczerpaniu programu powrót na nocleg.

Dzień 5

W godzinach rannych zwiedzanie Amsterdamu, a następnie wyjazd Rotterdamu największego portu Europy, który będziemy zwiedzać przepływając statkiem po jego dokach (wstęp ok. 15 €/os.). W okolicy Rotterdamu zwiedzimy słynne wiatraki holenderskie(wstęp ok. 5 €/os.). Po wyczerpaniu programu powrót na nocleg.

Dzień 6

Rano udamy się do gospodarstwa serowego, gdzie poznamy produkcje słynnych holenderskich serów i butów szczęścia. W godzinach południowych przejedziemy groblą o długości ok. 26 km miedzy morzami które za 40 lat znikną z mapy. Następnie udamy się do Hardervijk – urocze miasteczko na skraju polderów. Pobyt w Delfinarium (wstęp ok. 36 €/os.) - oglądanie tam umiejętności zwierząt morskich jest ogromnym przeżyciem, które dodatkowo potęguje możliwość uczestniczenia w seansie filmu trójwymiarowego i wyprawa “Barakudą” Po wyczerpaniu programu powrót na nocleg.

Dzień 7

Wyjazd do Apeldoorn, gdzie zwiedzimy Pałac Królowej Holandii wraz z pięknym ogrodem (wstęp ok. 12 €/os.). Po realizacji programu wyjazd do kraju. Zakończenie wyprawy w godzinach nocnych. 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]