AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Wyjazd do Chin (9 dni)


Dzień 1

Wylot z Warszawy Zbiórka w hali odlotów Lotniska Chopina w Warszawie. Przelot do Pekinu.

Dzień 2

Przylot do Pekinu. Wizyta na placu Bramy Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Zwiedzanie Świątyni Nieba – symbolu Pekinu. Nocleg w Pekinie.

Dzień 3

Przejazd obok obiektów olimpijskich. Wizyta na Wielkim Murze. Przejażdżka rikszami po hutongach – najstarszej części Pekinu. Wieczorem kolacja z degustacją kaczki po pekińsku. Nocleg w Pekinie. 

Dzień 4

O poranku lekcja taijiquan – tradycyjnej gimnastyki chińskiej. Zwiedzanie Pałacu Cesarskiego, znanego jako Zakazane Miasto. Spacer po Wzgórzu Węglowym, skąd rozpościera się widok na Zakazane Miasto i centrum Pekinu. Zwiedzanie Pałacu Letniego – jednego z największych cesarskich zespołów pałacowo-ogrodowych w Chinach. Wizyta w centrum hodowli pereł. Wyjazd nocnym pociągiem do Xi’an (miejsca sypialne). 

Dzień 5

Wizyta w Muzeum Prowincji Shaanxi. Oglądanie Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi wzniesionej w VII w. – symbolu miasta. Oglądanie Wież Bębnów i Dzwonu. Wizyta w dzielnicy muzułmańskiej i w pochodzącym z XIV w. Wielkim Meczecie – miejscach przenikania się kultury islamu i tradycji chińskiej. Uroczysta kolacja: bankiet pierożkowy – degustacja kilkunastu rodzajów pierogów chińskich. Wieczorem przedstawienie „Muzyka i tanniec z czasów dynastii Tang”. Nocleg w Xi’an. 

Dzień 6

Przejazd do muzeum Armii Terakotowej , pochodzącej z III w. p.n.e. Zwiedzanie zakładu, gdzie wykonuje się kopie żołnierzy armii terakotowej i gdzie można poznać tajemnice powstawania terakotowych figur. Wyjazd nocnym pociągiem do Szanghaju (miejsca sypialne). 

Dzień 7

Przyjazd do Szanghaju w godzinach przedpołudniowych. Wizyta w założonym w XVI w. ogrodzie Yu oraz w pobliskim miasteczku handlowym Yuyuan, zwanym starym miastem. Spacer po głównym placu Szanghaju – placu Ludowym oraz zwiedzanie Muzeum Szanghajskiego, posiadającego jedną z najlepszych kolekcji sztuki w Chinach. Spacer po kolorowej i pełnej życia ulicy Nankińskiej oraz bulwarze nad rzeką Huangpu – słynnym Bundzie. Wieczorem występ akrobatów chińskich (tradycje akrobatyczne w Chinach liczą ponad 2 tys. lat). Nocleg w Szanghaju. 

Dzień 8

Przejazd do położonej na wodzie, liczącej 900 lat historii i przepojonej klimatem dawnych Chin miejscowości Zhujiajiao. Zwiedzanie miasteczka. Rejs łódką po kanałach. Powrót do Szanghaju. Wizyta w nowoczesnej dzielnicy Pudong. Panorama Szanghaju: wjazd windą na taras widokowy wieży telewizyjnej „Perła Orientu” lub majestatycznego budynku Jinmao. Czas wolny, który można przeznaczyć na spacery lub zakupy w słynnych szanghajskich pasażach handlowych, np. ulicy Nankińskiej, Huaihai i Syczuańskiej oraz na relaks w dzielnicy kawiarni i pubów – Xintiandi – dawnej koncesji francuskiej. Nocleg w Szanghaju. 

Dzień 9

Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy. Uwaga: W przypadku wylotu z Pekinu i przelotu bezpośredniego liniami LOT do Warszawy program zostanie zmodyfikowany. 8 dnia wycieczki będzie powrót szybkim pociągiem do Pekinu.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]