AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka po sanktuariach europejskich (17 dni - autokar)


Dzień 1

15:00 Zbiórka uczestników i wyjazd w okolicach Genui (przejazd nocą). 

Dzień 2

W godzinach popołudniowych przyjazd na Wybrzeże Liguryjskie. Zakwaterowanie w hotelu oraz czas na plażowanie.

Dzień 3

Wcześnie rano wyjazd do Księstwa Monaco po którym odbędziemy spacer od pałacu książęcego do kasyna w Monte Carlo. W godzinach południowych wyjazd na Costa Brava jednego z najładniejszych wybrzeży Europy położonego w okolicy Barcelony. Nocleg.

Dzień 4

Dzień rozpoczniemy od wyjazdu do Montserrat – duchowej stolicy Katalonii (figura Czarnej Madonny), a następnie pojedziemy na zwiedzanie Barcelony - stolicy Katalonii. W Barcelonie będą zwiedzane następujące obiekty: Barrio Gòtic z Katedrą Św. Eulalii, Pueblo Espaniol, Obiekty Olimpijskie, Wzgórze Montjuic, Sagrada Familia, Las Ramblas. Powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 5

6:00 wyjazd do Granady miasta założonego przez Arabów w VIII wieku. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 6

Zwiedzanie Granady : Alhambra oraz spacer po Starówce Granady. W czasie spaceru po Starówce między innymi będziemy podziwiać następujące obiekty: Katedrę, Kaplicę Królewską, Pałac Arcybiskupi, pomnik Kolumba oraz Ratusz. Po spacerze wyjazd na Costa del Sol do hotelu w którym będziemy zakwaterowani przez dwie noce. 

Dzień 7

Około 5.30 wyjazd do Gibraltaru (ostatniej w Europie kolonii brytyjskiej). Z nabrzeża w Gibraltarze udamy się statkiem do Tangeru, miasta położonego w Maroku. Po panoramicznym przejeździe po Tangerze odbędziemy spacer po Starówce, zjemy tradycyjny posiłek berberyjski oraz odwiedzimy jeden z większych sklepów z pamiątkami. Po powrocie do Gibraltaru odbędziemy wycieczkę dookoła skały Gibraltarskiej, zobaczymy Małpy Gibraltarskie oraz zwiedzimy grotę St. Michael. Powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 8

Wyjazd do Kordoby (kiedyś największe miasto Europy). Zwiedzanie Kordoby (zobaczymy miedzy innymi: Mezquita Catedral – chyba najwspanialszy na świecie przykład arabskiej sztuki budowlanej, Pałac Biskupi, Ulicę Kwiatów).Po zwiedzaniu Kordoby wyjazd do Sewilli, gdzie spędzimy w hotelu dwie noce.

Dzień 9

Zwiedzanie Sewilli , w której zobaczymy między innymi: Katedrę, Wieżę Giralda, Ratusz, Santa Cruz, Stare Miasto, Alkazar oraz obiekty wystawy Expo. Powrót na nocleg.

Dzień 10

Wyjazd do Lizbony, stolicy Portugalii. Lizbona - piękne miasto o specyficznej atmosferze. W programie Katedra z nieodległym miejscem narodzin św. Antoniego, plac Dos Rsetauradoras, oraz pomnik w Belem, wzniesiony w 1966 dla upamiętnienia zasług Henryka Żeglarza. Przejazd na następne dwa noclegi do Fatimy.

Dzień 11

Pobyt w Fatimie - miejscu kultu Maryjnego - celu pielgrzymek z całego świata. Przewidziany czas do osobistego wykorzystania. Nocleg w Fatimie.

Dzień 12

Wyjazd do Madrytu – stolicy Hiszpanii. W czasie całodziennej jazdy dłuższy postój w Awilii mieście św. Teresy. Po przyjeździe do Madrytu zaplanowany jest spacer od placu Hiszpańskiego do Puerta del Sol poprzez Plaza Mayor. Nocleg w Madrycie.

Dzień 13

Wyjazd do Saragossy – jednego z najstarszych Sanktuariów Maryjnych. Wyjazd do Lourdes – jednego z największych sanktuariów Maryjnych na świecie .

Dzień 14

Dzień do własnego wykorzystania. Oprócz pobytu w Sanktuarium można wybrać się na spacer po Pirenejach – najbardziej dzikich górach Francji. 

Dzień 15

W godzinach rannych wyjazd w okolice La Salette. Podczas przejazdu planowany jest około dwugodzinny pobyt w „Mieście Papieży” – Avignonie.

Dzień 16

Dnia tego planowany jest pobyt w La Salette. W godzinach popołudniowych wyjazd do kraju (przejazd nocą).

Dzień 17

Zakończenie pielgrzymki. 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]