AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka śladami św. Ignacego Loyoli (8 dni - samolot)


Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie i następnie przelot na Costa Brava (Barcelona lub Girona). Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 2 i 3

Dni przeznaczone na plażowanie i odpoczynek. W czasie pobytu na Costa Brava - Maresme możliwość skorzystania z wycieczki do Barcelony (z miejscowym przewodnikiem). Barcelona - stolica Katalonii. W Barcelonie będą zwiedzane między innymi następujące obiekty: Barrio Gotic z Katedrą św. Eulalii – najstarsza część Barcelony, Obiekty Olimpijskie Igrzysk Olimpijskich 1992 roku, Wzgórze Montjuic z fortem wojskowym na szczycie, Sagrada Familia - niedokończone dzieło Gaudiego , Las Ramblas - Pola Elizejskie Barcelony.
W tych dniach będzie także możliwość uczestnictwa w Turnieju Rycerskim i pokazie tańców Flamenco (ok. 38 €), wyjazdu do Marineland (delfinarium oraz baseny – wstęp na cały dzień ok. 26 €) oraz Water Wordu (baseny i zjeżdżalnie – wstęp na cały dzień ok. 27 €).

Dzień 4

Wyjazd na Montserrat. Montserrat – góra, na której Benedyktyni pobudowali klasztor. Klasztor ten stał się miejscem niezliczonych pielgrzymek do cudownej figurki Matki Bożej. Na tej Świętej Górze św. Ignacy Loyola po trzech dniach modlitwy przed ołtarzem NMP, zawiesił swoją broń. Rozdał biednym ubranie i wszystko co miał i ubrał się w sięgające stóp zgrzebne szaty. Następnie udał się do pobliskiego miasta Manresa, gdzie i my się udamy. W mieście tym zobaczymy między innymi Ratusz Miejski, a także Stare Miasto oraz Kaplicę św. Ignacego. Na nocleg udamy się w okolice Lleidy.

Dzień 5

Po śniadaniu odbędziemy spacer po Starówce Lleidy, w czasie którego zobaczymy między innymi twierdzę Suda oraz La Seu Vella (Starą Katedrę) której budowę rozpoczęto w 1203 r. na gruzach starego meczetu muzułmańskiego. Po pobycie w Lleidzie udamy się do Saragossy. W Mieście tym znajduje się najstarsze sanktuarium maryjne na świecie – Matki Bożej na Kolumnie, które i my nawiedzimy. Na nocleg udamy się w okolice Pampeluny.

Dzień 6

Tego dnia rano udamy się do San Sebastian – najpiękniejszego miasta na północy Hiszpanii, położonego nad Oceanem Atlantyckim. Linię brzegową San Sebastián wyznaczają dwa wzniesienia: Monte Igueldo i Monte Urgull. Pomiędzy nimi rozciągają się zaliczane do najpiękniejszych plaż Hiszpanii Playa de la Concha ( concha – muszla) oraz Playa Ondaretta łącząca miasto z morzem. W kurorcie tym przewidziany jest czas do własnego wykorzystania. Po pobycie w San Sebastian udamy się do Azpeitia - miasta w północnej Hiszpanii, miejsca urodzenia św. Ignacego z Loyoli, gdzie nawiedzimy Bazylikę św. Ignacego Loyoli. Na nocleg wrócimy do Pampeluny. 

Dzień 7

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Pampeluny. Starówka jest pełna wąskich i krętych uliczek oraz pozostałości po murach obronnych. W czasie spaceru zobaczymy Plaza de Castillo, gdzie odbywa się całe życie miasta. Będziemy podziwiać barokowy ratusz oraz gotycką Katedrę, przebudowywaną kilka razy. W godzinach południowych przejedziemy w okolice Barcelony, gdzie spędzimy ostatni nocleg na naszym wyjeździe.

Dzień 8

Po śniadaniu wyjazd na lotnisko, skąd nastąpi przelot powrotny do Warszawy.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]