AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Wyjazd do Hiszpanii, Portugalii i Maroko (12 dni - samolot)


Dzień 1

Zbiórka uczestników i wylot do Madrytu – stolicy Hiszpanii. Planowany jest wylot z Berlina lub Warszawy. W przypadku takiego wylotu należy być przygotowanym do wcześniejszego (nocnego wyjazdu autokarem). Po przylocie do Madrytu zwiedzanie miasta w formie spaceru od Placu Hiszpańskiego do Puerta del Sol, a następnie zakwaterowanie w okolicach Madrytu.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Fatimy. W godzinach popołudniowych pobyt w Sanktuarium, miejscu kultu Maryjnego - celu pielgrzymek z całego świata. Przewidziany jest także czas do osobistego wykorzystania. Tego dnia dla chętnych istnieje możliwość udziału w modlitwie różańcowej oraz procesji ze świecami.

Dzień 3

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Lizbony. Lizbona to piękne miasto o specyficznej atmosferze, w którym zobaczymy: Katedrę oraz miejsce, gdzie stał rodzinny dom Św. Antoniego, Plac Dos Rsetauradoras oraz pomnik w Belem wzniesiony w 1966 dla upamiętnienia zasług Henryka Żeglarza. Na nocleg udamy się w okolice Meridy.

Dzień 4

Po śniadaniu planowany jest wyjazd do Sewilli. W Sewilli zobaczymy między innymi: Katedrę (wstęp około 8€), Wieżę Giralda, Ratusz, dzielnicę Santa Cruz, Alkazar (zewnątrz) oraz obiekty wystawy Ibero-Amerykańskiej. Noc spędzimy w okolicach Gibraltaru.

Dzień 5

Wyjazdu do Tangeru, miasta położonego w Maroku. W trakcie wyprawy do Tangeru nastąpi przypłynięcie przez cieśninę Gibraltarską, a po odprawie paszportowej (wymagany PASZPORT), nastąpi panoramiczny przejazd po tym Mieście i okolicach (pobyt na plaży atlantyckiej). Następnie odbędzie się spacer po Starówce oraz tradycyjny posiłek berberyjski. Na nocleg udamy się do Casablanki.

Dzień 6

Dzień rozpoczniemy od krótkiego zwiedzania centrum Casablanki: meczet Hassana II (z zewnątrz) z jednym z najwyższych minaretów na świecie, plac Mohameda V, którego zabudowa jest ciekawym przykładem architektury kolonialnej. Przejazd na nocleg do Fezu. W czasie przejazdu planowany jest krótki pobyt w stolicy Maroka Rabacie.

Dzień 7

Dzień przeznaczony na poznawanie Fezu. Rozpoczniemy od Mediny ( Stare Miasto - zabytek UNESCO) Fes el-Bali, - prawdziwy labirynt ponad 9.000 krętych uliczek, gdzie poruszanie się bez miejscowego przewodnika jest niemożliwe. Zobaczymy: meczet i uniwersytet El Karawijjin, mauzoleum założyciela miasta Mulaj Idrisa II (oba miejsca dostępne jedynie z zewnątrz dla nie- muzułmanów) oraz garbarni wielbłądzich skór. Następnie udamy się do tzw. Nowego Fezu, gdzie będziemy podziwiać: pałac królewski Dar El-Makhzen (z zewnątrz) i olbrzymią bramę Bab al Jeloud, odbędziemy spacer po dzielnicy żydowskiej Mellah. Po południu czas wolny. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 8

Dzień przeznaczony na powrót do Europy. Nocleg w okolicach Gibraltaru

Dzień 9

Tego dnia poznawać będziemy Gibraltar - terytorium zależne od Wielkiej Brytanii. W starożytności Skała Gibraltarska uważana była za jeden ze Słupów Heraklesa. W 1830 roku uzyskał status kolonii brytyjskiej. Do dziś pozostaje przedmiotem sporu pomiędzy Wielką Brytanią, a Hiszpanią. My odbędziemy wycieczkę dookoła skały Gibraltarskiej, zobaczymy między innymi Małpy Gibraltarskie oraz zwiedzimy grotę St. Michael (z uwagi na bardzo wąskie drogi wycieczkę taką można odbyć tylko taksówkami – koszt taksówki + obowiązkowe wstępy około 25€). Na nocleg tego dnia udamy się w okolice Grenady. Przed noclegiem planowany jest tego dnia pobyt na Starówce w Grenadzie. W czasie spaceru po Starówce między innymi będziemy podziwiać następujące obiekty: Katedrę, Kaplicę Królewską, Pałac Arcybiskupi oraz pomnik Krzysztofa Kolumba.

Dzień 10

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie pałacu oraz ogrodów władców muzułmańskich - zobaczymy: Alhambrę i Generalifie. Po zwiedzaniu nastąpi wyjazd do Kordoby (kiedyś największego miasta Europy). Podczas naszego zwiedzania Kordoby zobaczymy między innymi: Mezquita Catedral – chyba najwspanialszy na świecie przykład arabskiej sztuki budowlanej, Pałac Biskupi oraz Ulicę Kwiatów. Nocleg w okolicach Kordoby.

Dzień 11

Wyjazd do Toledo. Zwiedzanie Toledo – jednego z najpiękniejszych miast świata, siedziby Prymasa Hiszpanii. Po pobycie w Toledo przejazd na nocleg w okolice Madrytu. 

Dzień 12

Tego dnia udamy się na lotnisko w Madrycie, skąd odlecimy do Warszawy lub Berlina. Po wylądowaniu przejazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego. Zakończenie wyjazdu.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]