AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Wyjazd na Węgry i do Czech (6 dni - autokar)


Dzień 1 

22.00 - wyjazd do Esztergom - kolebki katolicyzmu na Węgrzech.

Dzień 2

Zwiedzanie Bazyliki na Wzgórzu Zamkowym i Msza Św. Przejazd do Wyszegradu, dawnej rezydencji królewskiej, wyjazd na taras widokowy z piękną panoramą zakola Dunaju. Dojazd do Szentendre, gdzie poznamy urokliwe centrum miasta, które upodobali sobie artyści węgierscy. W godzinach popołudniowych spędzimy czas na kąpielisku termalnym Wyspy św. Małgorzaty. Zakwaterowanie w hotelu, posiłek wieczorny i nocleg.

Dzień 3

Wyjazd w okolice Balatonu, który jest jeziorem o długości 78 km. i szerokości od 1,5 do 12 km., średnia głębokość ok. 3,6 m., latem temperatura wody wynoś 23 do 27 stopni. Największym miastem nad Balatonem jest Keszthely - tam będziemy degustować węgierskie wina i spożyjemy kolację słuchając węgierskiej muzyki. Wcześniej jednak odwiedzimy kąpielisko Heviz, gdzie zażyjemy kąpieli w wodzie o temperaturze ponad 30 stopni i podziwiać będziemy różowe kwiaty lotosu, które tylko tutaj kwitną w Europie. Do hotelu w Budapeszcie wrócimy około 24.00.

Dzień 4

Śniadanie, wyjazd na Wzgórze Zamkowe, zwiedzanie m.in.: Baszty Rybackiej, neogotyckiego Kościoła Macieja, Bramy Wiedeńskiej, Zamku Królewskiego. W stolicy Węgier zobaczymy również Bazylikę św. Stefana oraz pomnik 100-lecia Węgier. Kąpiel w basenach termalnych, powrót na kolację do hotelu, a po kolacji wyjazd na wieczorne spotkanie z Budapesztem, w czasie którego zobaczymy Wzgórze Gelerta, Most Łańcuchowy oraz odbędziemy spacer po słynnym deptaku Vaci. 

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do Jaskini Macocha na terenie Czech – z miejscowym przewodnikiem zwiedzimy Jaskinię Punkevini i Katarzyńską oraz przepaść zwaną Macochą (zwiedzanie Jaskini Macocha możliwe po potwierdzeniu rezerwacji). Ok. godz. 13.00 wyjazd do Pragi - zakwaterowanie w hotelu, posiłek wieczorny po którym wyjedziemy na przedstawienie muzyczne do Krizikovej Fontanny (woda, światło, dźwięk, a następnie wieczór spędzimy na Starym Rynku w Pradze. Powrót do hotelu około 23.00.

Dzień 6

Spacer z miejscowym przewodnikiem od Hradczan przez Małą Stranę. Wyjazd Do Skalnego Miasta, gdzie odbędziemy spacer wśród utworów skalnych. Po zrealizowaniu programu wyjazd powrotny do kraju.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Węgry


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]