AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Wyjazd do Grecji i Włoch (13 dni)


Dzień 1

Zbiórka uczestników i następnie wyjazd na nocleg do Tarvisio.

Dzień 2

Rano po zjedzeniu śniadania wyjazd do Wenecji. Po przybyciu do Wenecji zakwaterowanie na promie (kabiny 4-osobowe). Wypłynięcie do Grecji

Dzień 3

Po przypłynięciu do Grecji zejście z promu i przejazd do hotelu w okolicach Koryntu.

Dzień 4

Dzień w całości przeznaczony na wypoczynek.

Dzień 5

Dzień przeznaczony na poznawanie Aten. W stolicy Grecji zobaczymy między innymi słynny Akropol – centrum hellenistycznego świata, Stadion Olimpijski oraz zmianę warty. W dniu tym istnieje możliwość pobytu w Greckiej Tawernie, gdzie przy jedzeniu i greckim winie można podziwiać występy artystów prezentujących fragmenty greckiej kultury (bazuki, zorba, …) jak i popularne światowe przeboje w greckiej aranżacji. Pobyt w Tawernie od godziny 21.00 do 23.30 (wstęp około 30 €). Powrót na nocleg w okolice Koryntu.

Dzień 6

Dzień w całości przeznaczony na wypoczynek (wieczorem możliwość wyjazdu do Koryntu).

Dzień 7

Tego dnia po śniadaniu udamy się na tak zwaną Argolidę. W czasie naszego objazdu po Argolidzie zobaczymy Akrokorynt (na tą górę właśnie Syzyf wtaczał swój kamień), Mykeny ze słynnym grobem Agamemnona oraz Epidaurum ze swoim wspaniałym amfiteatrem. Dnia tego będziemy mieć także czas do własnej dyspozycji w Nafplio – miejscu urodzenia Heraklesa. Noc spędzimy w hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 8

Dzień w całości przeznaczony na wypoczynek.

Dzień 9

W godzinach południowych wyjazd do Patras. Po dojechaniu do Patras wejdziemy na prom, którym popłyniemy do Włoch. Na promie miejsca w kabinach 4-osobowych. W tym dniu posiłek wieczorny nie jest zapewniony – można zjeść posiłek w restauracji na promie.

Dzień 10

Śniadanie tego dnia podobnie jak posiłek wieczorny dnia poprzedniego we własnym zakresie. Po zejściu z promu przejazd do Loreto – miasta, gdzie znajduje się Święty Domek (Dom Matki Bożej). Zwiedzimy to Sanktuarium i odwiedzimy także Cmentarz Żołnierzy Polskich. Po realizacji programu przejazd na nocleg w okolice Rzymu.

Dzień 11

Pobyt w Rzymie. W dniach tych planowany jest pobyt przy grobie Jan Pawła II oraz zwiedzanie jednego z największych kościołów świata - Bazyliki św. Piotra. W tym dniu w okolicy Watykanu jest przewidziany czas do własnej dyspozycji. Po realizacji programu przejazd na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 12

W godzinach dopołudniowych dojazd do Florencji, światowej stolicy Renesansu (i kapitalizmu – jak niektórzy sądzą). W czasie naszego pobytu we Florencji odbędziemy spacer od słynnej Katedry Florenckiej do Pałacu Vecchio i mostu Vecchio. Zobaczymy także słynną Galerię Ufizio(z zewnątrz) oraz Kościoła San Croce w którym znajduje się około 1500 sarkofagów i tablic pamiątkowych wybitnych Włochów. Po realizacji programu udamy się na nocleg w okolice Tarvisio.

Dzień 13

Przyjazd do Polski (na miejsce zbiórki z dnia pierwszego) planowany jest na godziny nocne. 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]