AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Lourdes, Santiago De Compostela i Fatimy (8 dni - samolot)


Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie i następnie przelot poprzez Paryż do Tuluzy. Z Tuluzy udamy się autokarem do Lourdes na dwie następne noce.

Dzień 2

Pobyt w Lourdes - centrum pielgrzymek położone na skraju Pirenejów. W tym miejscu Bernadette Soubirous 18 razy widziała Matkę Boską. Tu została zbudowana w 1858 roku świątynia. Od tego czasu wiele osób nawiedzających sanktuarium odzyskało w cudowny sposób zdrowie. Obecnie każdego roku ponad 5 milionów osób odwiedza Sanktuarium, modli się w cudownej Grocie, odwiedza podziemną Bazylikę i świątynię wybudowaną nad Grotą, zażywa kąpieli i uczestniczy w Drodze Krzyżowej. Nasz pobyt w Lourdes pozwala na spełnienie tego pielgrzymiego programu. Możliwość udziału we Mszach Św., w wieczornej procesji z lampionami – Procesji Maryjnej, w Drodze Krzyżowej , a także kąpieli w wodzie ze źródła Lourdes.

Dzień 3

Dzień przeznaczony na przejazd do Burgos. Przed przyjazdem do Burgos planowany jest pobyt w Briones – średniowiecznej miejscowości słynącej z wytwarzania wina La Rioja. Odwiedzimy tam Museo de la Cultura del Vino Dinastia Vivanco. Nocleg w okolicach Burgos.

Dzień 4

Rano zwiedzanie Burgos - jednego z najważniejszych miast na trasie Camino de Santiago (Droga Świętego Jakuba), gdzie pielgrzymi szlak przechodzi przez centrum Burgos, równolegle do rzeki Arlanzon. W czasie nszaego pobytu w tym Mieście zobaczymy między innymi piękną Katedrę będącą doskonałym przykładem sztuki hiszpańskiej oraz pomnik Cyda. Następnie przejazd na nocleg w okolicy Santiago de Compostela.

Dzień 5

Po śniadaniu pobyt w Santiago de Compostela. Według tradycji miasto to powstało dzięki biskupowi Irii, który doprowadzony przez gwiazdę (z łaciny: campus stellae - "pole gwiazdy" stąd nazwa miasta) odkrył tu ok. 830 grób św. Jakuba Starszego apostoła. W roku 896 król Asturii Alfons II Wielki wybudował nad grobem bazylikę. Tak jak miliony pielgrzymów, poprzez stulecia tego Sanktuarium, my także nawiedzimy grób Św. Jakuba i będziemy spacerować po uliczkach tego przepięknego galicyjskiego miasta. W godzinach popołudniowych udamy się do miejsca oddalonego od Santiago de Compostela około 90 km. To miejsce to Finisterra, skalisty przylądek, dawniej uważany za najdalej wysunięte miejsce świata. Za tym przylądkiem był już tylko nieznany ocean i dalej otchłań, w którą spadają statki. Będąc w tym miejscu nazwanym Końcem Ziemi (Finis Terra) pielgrzym uważał, że dotarł na krańce świata. Obmywał się w falach Atlantyku i mógł wrócić do domu - obmyty z grzechów. Nocleg w hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 6

Dzień przeznaczony na przejazd do Fatimy. W czasie tego przejazdu planowany jest pobyt w Porto, drugiego, po Lizbonie miasta Portugalii. Położone jest nad rzeką Douro (Złotą). Najstarsza część Porto została w roku 1996 wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. My w czasie naszego spaceru zobaczymy między innymi: Torre Dos Clerigos - najwyższą wieżę w mieście, Ratusz i pomnik króla Piotra IV oraz Katedrę która jest "mieszanką" stylów architektonicznych. Przewidziany jest także czas wolny po przeciwnej stronie rzeki Douro w Vila Nova de Gaia, gdzie znajdują się piwnice wina porto. Po przyjeździe do Fatimy zakwaterowanie i posiłek. Tego dnia planowany jest udział w modlitwie różańcowej i procesji Maryjnej.

Dzień 7

Pobyt w Fatimie. Podobnie jak w Lourdes dzień przeznaczony na pobyt i modlitwę w Sanktuarium, tym razem Matki Bożej Fatimskiej ( Msza Św., Droga Krzyżowa, czas na własną modlitwę). Wieczorem udział w Różańcu i Procesji Maryjnej z lampionami. Nocleg w Fatimie.

Dzień 8

Wyjazd do Lizbony, stolicy Portugalii. Lizbona - piękne miasto o specyficznej atmosferze. W programie: Katedra, nieodległe od Katedry miejsce, gdzie stał rodzinny dom Św. Antoniego, Plac Dos Rsetauradoras oraz pomnik w Belem wzniesiony w 1966 dla upamiętnienia zasług Henryka Żeglarza. Z Lizbony nastąpi przelot powrotny do Polski.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]