AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Francji i Włoch


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd na nocleg w okolice Macon.

Dzień 2

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do klasztoru Saint-Gildard w Nevers, gdzie znajduje się ciało Św. Bernadetty Soubirous. Świętej tej objawiała się Matka Boża w Lourdes w 1858r. W 1866 roku Bernadetta wstąpiła do nowicjatu sióstr w Nevers i pozostała tam aż do swojej śmierci. Zmarła 16 kwietnia 1879 roku. Od tego czasu mamy do czynienia ze spektakularnym, ciągle trwającym cudem, a mianowicie ciało Św. Bernadetty, wbrew wszelkim prawom natury, w ogóle nie ulega procesowi rozkładu zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego, do dnia dzisiejszego zachowując zadziwiającą świeżość i piękno. Z Nevers udamy się do Paray-le-Monial - małej miejscowości położonej w Burgundii, rozsławionej przez dwóch świętych: św. Małgorzatę Marię Alacoque oraz św. Klaudiusza de la Colombière. Nawiedzimy to Sanktuarium oraz przepiękna bazylikę romańską, której fundatorem w 973 roku był opat Cluny Odilon. Powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 3

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Ars, małej miejscowości w okolicach Lyonu rozsławionej przez Kapłana, który od 1818 roku przez 41 lat był tam proboszczem. W 1925 Pius XI ogłosił tego kapłana - Św. Jana Vianneya patronem wszystkich proboszczów Kościoła rzymskiego. Z Ars udamy się do La Salette - miejscowości leżącej w przepięknej dolinie alpejskiej. Sanktuarium Matki Bożej z La Salette związane jest z Jej objawieniem w 1846 roku. Z inicjatywy biskupa Philiberta de Bruillard ordynariusza z Grenoble 01.05.1852 roku został powołany zakon Saletynów, który opiekuje się powstałym Sanktuarium. Po zapoznaniu się z Sanktuarium przewidziany jest posiłek oraz możliwość udziału w modlitwach wieczornych. Nocleg w hotelu w Sanktuarium w La Salette (pokoje 3 i 4 osobowe, możliwość skorzystania z pryszniców znajdujących się w odrębnych pomieszczeniach).

Dzień 4

Dzień przeznaczymy na odwiedzenie pierwszej stolicy Królestwa Włoch – Turynu (po przejeździe przez Alpy). Dzisiejszy Turyn kojarzy się przede wszystkim z Fiatem, lecz to nie wszystko. Turyn to także wielka architektura barokowa (prace przeprowadzane od XVII w. prawie zupełnie zlikwidowały średniowieczną strukturę urbanistyczną), druga w świecie kolekcja egiptologiczna, centrum wydawnicze, miasto, gdzie wciąż żywe są tradycje teatralne (miasto chętnie sponsoruje imprezy i festiwale teatralne). Największym jednak magnesem, który przyciąga rzesze pielgrzymów i turystów jest umieszczony w Katedrze Całun Turyński. Relikwia bardzo rzadko pokazywana jest publicznie(możliwe jest tylko zobaczenie miejsca w Katedrze gdzie jest przechowywany). Będąc w tym północnym mieście Włoch zobaczymy także nieliczne pozostałości po obecności rzymskiej: przy Katedrze teatr rzymski, a na Piazza Augusto – Porta Palatina (Brama Palatyńska). Po pobycie w Turynie udamy się na nocleg w okolice Genui (nad Morzem Liguryjskim).

Dzień 5 i 6

Dni przeznaczone na wypoczynek.

Dzień 7

Dzień ten rozpoczniemy od przejazdu do Pizy. Piza to miasto, które wyrosło w miejscu, w którym rzeka Arno łączy się ze swoim dopływem Serchio. Początki tego miasta sięgają ponoć czasów greckich (Pizańczycy pomagali ponoć Eneaszowi w czasie oblężenia Troi). Nas tak jak miliony turystów przyciąga do tego miasta nie tyle jego historia, co Campo dei Miracoli ze słynną Krzywą Wieżą (wstęp dodatkowo płatny około 16 Euro) oraz Katedrą i Baptysterium. Po pobycie w Pizie udamy się na nocleg w okolice Rzymu.

Dzień 8

W dniu tym zaplanowane jest pobyt w Rzymie, gdzie zwiedzimy największy Kościół świata, Bazylikę Św. Piotra oraz Bazylikę Św. Pawła za Murami. Będąc na Watykanie podejdziemy do grobu Św. Jana Pawła II. Nocleg w hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 9

Po śniadaniu wyjazd do Cascia – miasta związanego ze Św. Ritą. Święta ta jest jedną z najbardziej popularnych świętych na świecie. Rita urodziła się około roku 1380 w Roccaporena, niedaleko Cascia we Włoszech. Kult świętej Rity rozpoczął się wraz z jej śmiercią. Cuda nie przestały się mnożyć: uzdrowienia i nawrócenia. O jednym z pierwszych doniósł wiejski stolarz. Nie mógł już wykonywać zawodu z powodu paraliżu i deformacji ręki. Przyzywał więc wstawiennictwa Św. Rity, wystawionej na śmiertelnym łożu. Obiecał, że jeśli odzyska władzę w ręce, wykona dla niej trumnę. Ledwie skończył modlitwę, stwierdził, że ręka odzyskała swobodę ruchów. Rzeczywiście wykonał trumnę, w której złożono ciało. Po 3 dniach od śmierci Św. Rity liczba cudów stale wzrastała. Czas mijał i trzeba było pochować zmarłą. Jednak jej ciało pozostawało nienaruszone i nadal wydzielało piękny zapach. Postanowiono więc zachować je w kaplicy, pod ołtarzem. I tak nigdy nie złożono go w ziemi. Papież Urban VIII podpisał dekret o beatyfikacji w roku 1628. Papież Leon XIII kanonizował ją 24 maja 1900 roku, wyznaczając jej święto na dzień 22 maja. Po pobycie w Cascia udamy się na nocleg w okolice Werony.

Dzień 10

Po śniadaniu wyjazd powrotny do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego planowany jest na godziny późno – wieczorne, a nawet nocne ( uzależniony miedzy innymi od godziny rannego wyjazdu z hotelu). 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]