AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do sanktuariów południowej Polski (3 dni)


Dzień 1

Wyjazd do Lubiąża gdzie znajduje się zespół pocysterski – jeden z najwspanialszych zabytków sztuki sakralnej w Polsce, posiada fasadę o długości 223 metry i tam z przewodnikiem zwiedzać będziemy refektarz i przestronną salę książęcą. Przejazd do Wałbrzycha na którego przedmieściach znajduje się największy zamek Śląska w Książu wybudowany 1288 – 1292 przez Bolka I księcia świdnicko – jaworskiego. W zamku znajduje się stała wystawa porcelany. Po wyczerpaniu programu przejazd na nocleg w okolicy Polanicy Zdrój.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd do Kaplicy Czaszek w Czermnej – ta osobliwa Kaplica to pozostałość wojen religijnych i pomorów powstała w wyniku prac wykopaliskowych prowadzonych przez proboszcza Tomaschka. Zatrzymamy się też przy Parku Zdrojowym w Kudowie Zdrój, gdzie można spróbować wodę zdrojową ze szczawę żelazistym, a następnie po około godzinnym pobycie w parku pojedziemy do Wambierzyc, gdzie w miejscowym Sanktuarium będziemy uczestniczyć we Mszy św. Po Mszy św. odwiedzimy pobliskie wzgórza noszące nazwy z Ziemi Świętej tj. Wzgórze Syjon, Górę Synaj, Tabor, Horeb i Golgotę, a także potok Cedron. W godzinach popołudniowych wejdziemy na Szczeliniec. Po zakończeniu zwiedzania wrócimy na nocleg.

Dzień 3

Przejazd do Kletna miejscowości leżącej w masywie Śnieżnika. Tam w 1966 roku odkryto jedną z najpiękniejszych jaskiń. Tą jaskinie będziemy zwiedzać około 45 minut. Przejazd na Mszę św. do Barda – zwiedzanie ruchomej szopki bożenarodzeniowej. Po zakończeniu zwiedzania wyjazd powrotny na miejsce zbiórki z dnia pierwszego. 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]