AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka na półwysep Iberyski (11 dni - samolot)


Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Poznaniu, wylot do Barcelony. Przejazd na nocleg w okolice Barcelony.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd do Madrytu – zwiedzanie Madrytu. Na nocleg udamy się do Segovi.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Santiago de Compostella – zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 4

Santiago de Compostella. pobyt w jednym z najstarszych po Jerozolimie i Rzymie ośrodków pielgrzymkowych – Msza św. w sanktuarium św. Jakuba i jego zwiedzanie. Poznamy również historyczne centrum znajdujące się przy sanktuarium. Przejazd na nocleg do Fatimy.

Dzień 5

Dzień spędzimy w Fatimie. Sanktuarium w Fatimie jest celem wielu pielgrzymek z całego świata. W 1917 miało tam miejsce objawienie Matki Boskiej trojgu pastuszkom: Franciszkowi i Hiacyncie Marto oraz Łucji dos Santos. Właśnie tym dzieciom Matka Boża przekazała trzy tajemnice – Tajemnice Fatimskie. Odwiedzimy domy rodzinne tych pastuszków, a rano około 7.00 będziemy uczestniczyć we Mszy św. na terenie Sanktuarium. W godzinach popołudniowych wyjedziemy do Nazare. znajdującego się nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego z bardzo piękną plażą (możliwość plażowania i kąpieli). Powrót na nocleg do Fatimy.

Dzień 6

Poranna msza , śniadanie i przejazd do stolicy Portugalii – Lizbony. Lizbona to piękne miasto o specyficznej atmosferze, w którym zobaczymy: Katedrę oraz miejsce, gdzie stał rodzinny dom św. Antoniego, Plac Dos Restauradoras oraz pomnik w Belem wzniesiony w 1966 dla upamiętnienia zasług Henryka Żeglarza. Nocleg w okolicy Matalascanas.

Dzień 7

Po śniadaniu planowany jest wyjazd do Sewilli, gdzie zobaczymy między innymi: Katedrę, Wieżę Girarda, Ratusz, Santa Cruz, Stare Miasto, Alkazar oraz obiekty wystawy Ibero-Amerykańskiej (na wstępy ok. 15€/os.). Noc spędzimy w okolicy Cieśniny Gibraltarskiej.

Dzień 8

Tego dnia z nabrzeża w Algeciras udamy się statkiem do Ceuty, hiszpańskiej enklawy w Afryce (koszt wyjazdu około 60€/os.). W Ceucie odbędziemy panoramiczny przejazd autokarem oraz odbędziemy spacer po Starówce, zjemy tradycyjny posiłek berberyjski oraz odwiedzimy jeden z większych sklepów z pamiątkami. Po powrocie poznawać będziemy Gibraltar ¬terytorium zależne od Wielkiej Brytanii (koszt ok. 30€/os.)

Dzień 9

Wyjazd do Kordoby (kiedyś największego miasta Europy). Podczas naszego zwiedzania zobaczymy między innymi: Mezquita Catedral – chyba najwspanialszy na świecie przykład arabskiej sztuki budowlanej (wstęp ok. 10€/os.), Pałac Biskupi oraz Ulicę Kwiatów. Po realizacji programu udamy się do Benidorm (Costa Blanca).

Dzień 10

Dzień przeznaczony na wypoczynek – możliwość plażowania i kąpieli. 

Dzień 11

Po śniadaniu wyjazd do Barcelony - stolicy Katalonii. W Barcelonie będą zwiedzane następujące obiekty: Dzielnica Gotycka, Sagrada Familia - niedokończone dzieło Gaudiego (wejście do Katedry ok. 10€/os.), czas wolny na Las Ramblas. Ok. 18.00 przejazd na lotnisko w Barcelonie i o 20.40 wylot do Poznania. 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]