AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Sanktuariów południowo-wschodniej Polski i Lwowa (7 dni)


Dzień 1

Zbiórka uczestników pielgrzymki i następnie wyjazd do Sandomierza. Sandomierz jest miastem niezwykle malowniczo położonym na siedmiu nadwiślańskich wzgórzach, co sprawia że bywa nazywane czasem małym Rzymem. Jednak zdecydowanie mocniej przyległ do niego przydomek królewskiego miasta, gdzie w przeszłości bywali polscy królowie i książęta. Nocleg w Sandomierzu.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium i Klasztoru Ojców Bernardynów w Leżajsku. Sanktuarium Zwiastowania NMP i Klasztor Bernardynów są jednym z najcenniejszych zabytków architektury kościelnej z pogranicza renesansu i baroku. W czasie zwiedzania klasztoru istnieje możliwość zamówienia koncertu organowego. Tego samego dnia udamy się do Łańcuta, gdzie znajduje się Zamek Potockich – jedna ze wspanialszych dawnych rezydencji magnackich na ziemiach polskich. Po wyczerpaniu programu na ten dzień udamy się na granicę polsko-ukraińską skąd dalej udamy się na nocleg do Lwowa. 

Dzień 3

Lwów - miasto usytuowane, podobnie jak Rzym na siedmiu wzgórzach. Jego położenie sprawia, że miasto pod względem klimatu, flory i fauny jest miastem wschodu i zachodu, miastem na styku cywilizacji świata łacińskiego i prawosławia, miastem zbudowanym przez Rusinów, Polaków, Ormian, Żydów, Niemców, Greków i inne narody. Po śniadaniu spotkamy się z miejscowym przewodnikiem- zwiedzanie miasta: Rynek, Kościół Bernardynów, Cerkiew Wołoska, Katedra Łacińska (jeden z dwóch czynnych kościołów katolickich we Lwowie), Kaplica Boimów- pomnik architektury i rzeźby manierystycznej, Katedra Ormiańska - budowla nawiązująca swym stylem do architektury kolonii ormiańskich na Krymie, Opera. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu, wyjazd na trasę "Złotej Podkowy"- malowniczego szlaku, na którym leżą najważniejsze zabytki regionu. Złoczów - zwiedzanie zamku należącego niegdyś do rodziny Sobieskich i Radziwiłłów. Podhorce - rezydencja Koniecpolskich, Rzewuskich, Ossolińskich, Klasztor Bazylianów. Olesko - zwiedzanie zamku, w którym urodzili się Jan III Sobieski oraz Michał Korybut Wiśniowiecki- obecnie siedziba filii Lwowskiej Galerii Narodowej. Powrót do Lwowa. Czas wolny na zakupy, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Do godzin południowych dzień ten spędzimy we Lwowie. Nawiedzimy Cmentarz Łyczakowski - jeden z największych cmentarzy w Europie nazywany "lwowskim Pere- Lachaise" oraz cmentarz Orląt Lwowskich. Następnie pojedziemy na nocleg w okolice Soliny.

Dzień 6

Nasze pierwsze kroki tego dnia skierujemy do Komańczy, gdzie znajduje się Izba Pamięci Kardynała Wyszyńskiego. Kardynał Stefan Wyszyński był internowany tutaj w latach 1955-1957. Izba Pamięci znajduje się na terenie Klasztoru Sióstr Nazaretanek i obejrzeć w niej można miedzy innymi pokój Prymasa jak i przedmioty z nim związane. Dalej udamy się do Smolnika - znajduje się tutaj jedyna w Bieszczadach cerkiew pobudowana w stylu Bojkowskim. Co więcej – cerkiew ta dziś pełni funkcję kościoła katolickiego. Tego dnia również odbędziemy rejs łodzią po Zalewie Solińskim – największym sztucznym zbiorniku wodnym w Polsce. Przejazd na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 7

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Kalwarii Pacławskiej. Miejsce to jest nazywane ze względu na szczególny kult Męki Pańskiej Jerozolimą Wschodu, a ze względu na obecność cudownego obrazu Matki Bożej i umiłowanie Maryi przez wiernych Jasną Górą Podkarpacia. W sanktuarium przewidziana jest msza święta. Z Kalwarii Pacławskiej udamy się na miejsce zbiórki z dnia pierwszego, gdzie nastąpi zakończenie pielgrzymki.
 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]