AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Wyjazd do Pragi (3 dni)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu i następnie przejazd na nocleg do Pragi. Zakwaterowanie i obiadokolacja w Pradze. Tego dnia w Pradze przewidziany jest wieczorny przejazd do Krizikovej Fontanny wybudowanej w roku 1891. Fontanna znajduje się w basenie 25x45 metrów, ma ponad trzy tysiące dysz. Jej atrakcją jest ponad 1200 różnobarwnych lamp i reflektorów podwodnych oraz 55 głośników. Będziemy mieli możliwość zobaczenia słynnego pokazu typu światło i dźwięk.

Dzień 2

Dzień ten przeznaczymy na zwiedzanie Stolicy Czech. Już od ponad dziesięciu wieków ulokowana w dolinie Wełtawy Praga, jest nie tylko magicznym miastem mostów, katedr, złotych wież i kopuł kościelnych, ale również europejską metropolią. Praga to również miasto unikalnego współistnienia różnych stylów architektonicznych oraz metropolia z labiryntem romantycznych uliczek i skarbów architektury. W czasie naszego pobytu w tym Mieście zobaczymy między innymi: Klasztor Strahovski, Pogorzelec oraz Loretę. Przejdziemy przez Plac Hradczański i wejdziemy na teren Zamku Praskiego (Katedra Św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka oraz Stare Schody Zamkowe). Będziemy podziwiać Ogród Wallensteina i przejdziemy mostem Karola na Rynek Starego Miasta, gdzie będziemy podziwiać między innymi słynny zegar „Orloj”. W czasie spaceru zobaczymy także Miasto Żydowskie. Na nocleg udamy się do hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 3

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Pragi. Tym razem nasz spacer rozpoczniemy od Opery. Poza tym zobaczymy miedzy innymi: plac Wacława, Lucerne, Ogród Franciszkanów, kościół Matki Boskiej Śnieżnej, Bramę Prochową oraz Miejski Dom Reprezentacyjny. W godzinach południowych nastąpi przejazd do Brna. Stolica Moraw jest drugim co do wielkości miastem Republiki Czeskiej. W czasie naszego pobytu w Brnie zobaczymy między innymi dominującą nad miastem gotycką Katedrę św. Pawła i Piotra oraz wznoszącą się naprzeciwko twierdzę Spielberg (Špilberk), w której mieściło się ciężkie więzienie. Z Brna udamy się w drogę powrotną na miejsce zbiórki z dnia pierwszego. Zakończenie wyjazdu planowane jest na godziny późno-wieczorne, a nawet nocne.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]