AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Medjugorje, Chorwacji i Budapesztu (9 dni)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd do Chorwacji. Dzień w całości przeznaczymy na przejazd w okolice Zagrzebia, gdzie spędzimy pierwszy nocleg na trasie naszej pielgrzymki.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd do Medjugorje. Zanim jednak tam dojedziemy odwiedzimy Plitvice - jedyny w swoim rodzaju park w Europie - Narodowy Park Plitwickie Jeziora. Na obszarze 19, 5 hektarów lesistych pagórków znajduje się 16 turkusowych jeziorek połączonych wodospadami i kaskadami. Po drewnianych mostkach można tu wędrować aż przez 18 km brzegami jeziorek i strumieni, podziwiając wciąż zmieniające się formy ścieżek wodnych na skale w huku spadającej wody. Po zwiedzeniu parku przejazd do Medjugorje.

Dzień 3 i 4

Pobyt w Medjugorje - Świątyni Królowej Pokoju. Miejscowość ta jest jedną z wiosek gminy Citluk położonych w zachodniej Hercegowinie. Obecnie jest jednym z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych katolickich centrów pielgrzymkowych. Położona jest na wysokości około 200 m n.p.m., ma łagodny śródziemnomorski klimat, który stwarza idealne warunki dla uprawy winorośli, tytoniu i owoców. Medjugorje jest szczególnym miejscem w dzisiejszym świecie. W ciągu ostatnich 15 lat przybyło tu około 20 milionów pielgrzymów z całego świata, aby odnaleźć pokój, swoje człowieczeństwo i przynależność do Boga. W tych dniach jest możliwy przejazd na kąpiel i plażowanie przy pobliskich wodospadach. 

Dzień 5

Tego dnia opuścimy Medjugorje i udamy się do miasta nazywanego Perłą Adriatyku. Dubrownik to miasto, które zostało założone przeszło 1300 lat temu przez greckich uciekinierów z Epidaurum. W średniowieczu miasto to odgrywało dużą rolę w handlu morskim, konkurując z samą Wenecją. Dubrownik pozostawał niepodległą republiką, aż do inwazji Napoleona w 1806 roku. Znakomicie zachowane stare miasto, jest unikalne ze względu na wykładane marmurem place, strome, brukowane uliczki, wysokie domy, klasztory, kościoły, pałace, fontanny, muzea i przede wszystkim wspaniale zachowane fortyfikacje obronne (wstęp na mury obronne około 12 Euro). Wszystko to będziemy mogli zobaczyć podczas naszego pobytu w Dubrowniku. Ten nocleg i następny spędzimy na wybrzeżu Dalmacji.

Dzień 6

Dzień przeznaczony na wypoczynek – możliwość uczestnictwa w tzw. Fish Picnic - wycieczka na tradycyjnych łodziach w delcie rzeki Neretwy.

Dzień 7

Po śniadaniu nastąpi wyjazd do Splitu. Miasto to jest największym miastem na wybrzeżu Dalmacji. Stara część została zbudowana wokół zatoki. Split zyskał sławę za czasów panowania cesarza Dioklecjana w III wieku naszej ery, znanego prześladowcy pierwszych chrześcijan. Tutaj właśnie mieści się między innymi pałac tego cesarza, w którym spędził ostatnie chwile swojego życia. Oprócz pozostałości po pałacu Dioklecjana można zobaczyć świątynie Jupitera, Katedrę, która powstała z mauzoleum Dioklecjana, czy w końcu stary ratusz zbudowany w stylu weneckiego gotyku. Na nocleg tego dnia udamy się w okolice Budapesztu.

Dzień 8

Po śniadaniu Msza św. w kaplicy wykutej w skale - Grocie Góry Gelerta. Dalej przejedziemy na Wzgórze Zamkowe (zobaczymy m.in.: Basztę Rybacką, neogotycki Kościół Macieja, Bramę Wiedeńską oraz Zamek Królewski – zewnątrz). W Stolicy Węgier zobaczymy także neorenesansową Bazylikę Św. Stefana, Parlament i Pomnik 1000-lecia Węgier. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu wyjazd powrotny do kraju, gdzie nastąpi zakończenie wyjazdu w godzinach późno wieczornych.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]