AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Sanktuariów francuskich i na Costa Brava - Maresme (13 dni - autokar)


Dzień 1

Zbiórka uczestników pielgrzymki i następnie wyjazd na nocleg we Francji.

Dzień 2

Po przyjeździe do Paryża rozpoczniemy zwiedzanie miasta o swoistym uroku, stolicy Francji, ale często nazywanego też stolicą świata. Historycznym centrum Paryża jest wyspa Cite, od której rozpoczniemy poznawanie tego urokliwego miasta. Poznamy więc Katedrę Notre Dame, Ratusz Miejski, Centrum Kultury im. G. Pompidou, słynne Hale Paryskie, na których miejscu obecnie powstały tereny zielone, a w podziemiach wybudowano centrum handlowe, którego architekturą (ale nie tylko) będziemy się zachwycać. W dalszej części tego spaceru odwiedzimy Pałac Królewski, w którym rezydował słynny kardynał Richelieu, dojdziemy do Luwru, który pierwotnie spełniał funkcję warowni – przebudowany przez Franciszka I, a następnie przez Katarzynę spełniał rolę rezydencji królewskiej. Ostatecznie dzisiaj jest siedzibą jednego z największych muzeów świata, którego wnętrz jednak nie będziemy oglądali. Sprzed Luwru udamy się pod Łuk Triumfalny na placu Charles de Gaulle-Etoile, który jest zakończeniem Pól Elizejskich. Przed wyjazdem na nocleg zobaczymy jeszcze Wieżę Eiffla, do której udamy się poprzez Ogrody Trocadero i Plac Warszawski. Dnia tego przewidziany jest także pobyt w Kaplicy Cudownego Medalika. Nocleg w okolicy Paryża.

Dzień 3

Wcześnie rano po śniadaniu wyjazd do Lisieux. Do tego Sanktuarium każdego roku przybywa ponad milion pielgrzymów. Lisieux - miasto św. Teresy od Dzieciątka Jezus, nazwanej w 1910 roku przez Piusa X „największą świętą czasów współczesnych”. Po pobycie w tym Sanktuarium udamy się do Mont Saint-Michel – Sanktuarium Góry Świętego Michała. Znajduje się tam wspaniałe opactwo benedyktynów wzniesione na małej wysepce wybrzeża atlantyckiego. Według legendy Archanioł Michał nakazał w 708 roku Aubertowi, biskupowi Avranches, zbudowanie w tym miejscu kaplicy. Nocować będziemy w okolicach Rennes.

Dzień 4

Po noclegu udamy się do następnego miejsca pielgrzymek na ziemi francuskiej - Lourdes. W czasie przejazdu na życzenie uczestników możliwy pobyt nad Oceanem Atlantyckim. Po przyjeździe do Lourdes zakwaterowanie w hotelu i udział w Procesji Maryjnej (z lampionami).

Dzień 5

Dzień przeznaczony na pobyt w Lourdes – największym Sanktuarium Maryjnym we Francji, mającym duży wpływ na każdego kto nawiedza to cudowne miejsce. W dniu tym przewidziana jest Msza Św. na terenie Sanktuarium, Droga Krzyżowa, Procesja Eucharystyczna oraz Procesja Maryjna. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6

Po Mszy Św. wyjazd na wybrzeże Costa Brava - Maresme w Hiszpanii, gdzie spędzimy kolejne cztery noce. Tego dnia przewidziany jest pobyt w jednym z mniejszych państw Europy – Andorze. Państwo to nie posiada zabytków, którymi turysta mógłby się zachwycać. Andora przyciąga na swoje terytorium miłośników zakupów.

Dzień 7, 8 i 9

Trzy dni przeznaczone na wypoczynek, kąpiel i plażowanie. Za dodatkową opłatą możliwe jest odbycie wycieczki do Barcelony i na Montserrat.
Barcelona - stolica Katalonii. W Barcelonie będą zwiedzane następujące obiekty: Barrio Gotic z Katedrą św. Eulalii – najstarsza część Barcelony, Obiekty Olimpijskie Igrzysk Olimpijskich 1992 roku, Wzgórze Montjuic z fortem wojskowym na szczycie, Sagrada Familia - niedokończone dzieło Gaudiego , Las Ramblas - Pola Elizejskie Barcelony.
Montserrat – góra, na której Benedyktyni pobudowali klasztor. Klasztor ten stał się miejscem niezliczonych pielgrzymek do cudownej figurki Matki Bożej.

Dzień 10

Dnia tego odwiedzimy średniowieczne miasto – Avignon. Na legendę tego miasta składa się sława średniowiecznej papieskiej stolicy i letniego święta teatru. Awinion został stolicą chrześcijańskiego świata w 1309 r. (przeniósł ją tu z Watykanu Klemens V, który uszedł z Rzymu przed skonfliktowanymi możnymi rodami) i pozostał nią do 1377 r. W tym okresie panowało w nim siedmiu wywodzących się z Francji papieży. Ostatni, Grzegorz XI, powrócił do Rzymu. Po jego śmierci w Kościele katolickim doszło do wielkiej schizmy i dwuwładzy - papieży w Rzymie i antypapieży w Awinionie. Jedność przywrócił Sobór w Konstancji w 1417 r. i Awinion znów znalazł się pod kontrolą Watykanu. W czasie naszego pobytu wejdziemy na Mury, zobaczymy Katedrę i Zamek Papieski. Nocleg tego dnia przewidziany jest w okolicach Lyonu.

Dzień 11

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Ars, małej miejscowości w okolicach Lyonu rozsławionej przez Kapłana, który od 1818 roku przez 41 lat był tam proboszczem. W 1925 Pius XI ogłosił tego kapłana - Św. Jana Vianneya patronem wszystkich proboszczów Kościoła rzymskiego. Po pobycie w Ars udamy się do La Salette - miejscowości leżącej w przepięknej dolinie alpejskiej. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej, które to Sanktuarium związane jest z Jej objawieniem w 1846 roku. Z inicjatywy biskupa Philiberta de Bruillard ordynariusza z Grenoble 01.05.1852 roku został powołany zakon Saletynów, który opiekuje się powstałym Sanktuarium. Posiłek wieczorny, możliwość udziału w modlitwach wieczornych. Nocleg w hotelu w Sanktuarium w La Salette (pokoje 3 i 4 osobowe, możliwość skorzystania z pryszniców znajdujących się w odrębnych pomieszczeniach).

Dzień 12

Modlitwa i udział we Mszy Św. w La Salette, skąd udajemy się w drogę do Genewy. W Genewie spędzimy około dwóch godzin (pobyt na Starówce i wybrzeżu Jeziora Genewskiego). Z Genewy udamy się na nocleg w okolice Mulhousy.

Dzień 13

Dzień przeznaczony na powrót do Polski.  

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]