AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Francji, na Costa Brava i do Włoch (8 dni - autokar)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd na nocleg w okolice Macon.

Dzień 2

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Ars, małej miejscowości w okolicach Lyonu rozsławionej przez Kapłana, który od 1818 roku przez 41 lat był tam proboszczem. W 1925 Pius XI ogłosił tego kapłana - Św. Jana Vianneya patronem wszystkich proboszczów Kościoła rzymskiego. Na nocleg tego dnia udamy się na Costa Brava, Costa Maresme.

Dzień 3

Dzień przeznaczony na wypoczynek. Costa Brava, czyli „dzikie wybrzeże”, to jedno z bardziej znanych i popularnych wybrzeży Hiszpanii. Swą nazwę zawdzięcza niezwykłej linii brzegowej, poszarpanym skałom, malowniczym zatoczkom oraz szerokim, piaszczystym plażom łagodnie opadającym ku morzu (Costa Maresme). W dniu 3 i 5 będzie możliwość uczestnictwa (fakultatywnie) w Turnieju Rycerskim i pokazie tańców Flamenco, wyjazdu do Marineland oraz Water Wordu.

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Katalonii - Barcelony. W czasie naszego krótkiego pobytu w tym mieście odwiedzimy Katedrę Św. Eulali oraz otaczającą ją najstarszą dzielnicę Barcelony, przejdziemy słynnymi Bulwarami Ramblas oraz odwiedzimy tereny Wystawy Światowej z 1929 roku i Olimpiady z 1992 roku. W godzinach popołudniowych wyjazd na Montserrat - monumentalny, specyficzny i rozległy masyw górski o stromych ścianach i szczytach przypominających iglice oraz baszty. Będąc u podnóża, trzeba mocno zadzierać głowę, by wśród pionowych ścian dostrzec położony na wąskiej półce skalnej (725m n. p. m.) słynny klasztor Benedyktynów, który jest centrum duchowym Katalonii. Na Montserrat największą czcią otaczana jest figura Czarnej Madonny. Po pobycie na Montserrat powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 5

Dzień przeznaczony na wypoczynek.

Dzień 6

5.00 wyjazd z Costa Brava i przejazd do Monaco. Dojazd na Lazurowe Wybrzeże, a w zasadzie na najbardziej atrakcyjną jego część – riwierę od Cannes po Menton. Riwiera ta jest dzisiaj prawie nieprzerwaną promenadą nadmorską porosłą palmami. Tutaj między innymi zatrzymywała się arystokracja przełomu XIX i XX wieku oraz przebywali tacy artyści jak Picasso, Matisse, Renoir i Chagall. W czasie naszego pobytu będziemy podziwiać Cannes – miasto znane głównie z festiwali filmowych, które się tutaj odbywają, Eze – miasto, które jest światową stolicą perfum (w Eze, Grasse i okolicy znajduje się około trzydziestu perfumerii. W większości produkują one nie perfumy, lecz substancje zapachowe, które następnie sprzedawane są prawie wszystkim znanym firmom choćby takim jak Dior czy Lancome). Będziemy tutaj zwiedzać jeden z zakładów (możliwość zakupu perfum po cenach fabrycznych). Przejedziemy także przez miasto, które jest stolicą tego regionu Francji, a jednocześnie piątym co do wielkości miastem Francji – Nicee. Na wschód od Nicei znajduje się jedno z mini państw, na poznanie którego poświęcimy około trzech godzin. Tym mini państwem jest oczywiście Księstwo Monaco, które znane jest głównie z hazardu i udzielania gościny śmietance towarzyskiej. W czasie naszego spaceru po Księstwie Monaco, oprócz kasyna w Monte Carlo zobaczymy także Pałac Książęcy oraz Stare Miasto. Po realizacji programu przejazd na nocleg w okolice Genui.

Dzień 7

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Magenta, miasta związanego ze Św. Gianną Berettą Molla. Święta Gianna Beretta Molla, żona, matka, lekarka, urodziła się w Magenta, we Włoszech w 1922 roku. Wykształcona, niezależna i głęboko wierząca kobieta, pełna oddania w służbie społeczeństwu. Kochana jako lekarka i jako działacz społeczny, wyszła za mąż w wieku 32 lat, miała czworo dzieci. Podczas kolejnych ciąż wykryty u niej guz rósł coraz bardziej. Gianna nie wyrażała zgody na operację w trosce o bezpieczeństwo nienarodzonego dziecka. Gianna zmarła w tydzień po urodzeniu zdrowej córeczki. Gianna Beretta Mola została beatyfikowana przez Jana Pawła II 24 kwietnia 1994 roku podczas Międzynarodowego Roku Rodziny. Podczas tych uroczystości jej mąż mówił o niej: "była wspaniałą kobietą, która bardzo kochała życie; była zwykłą kobietą, ale jednocześnie kobietą wielkiej wiary, radosną pogodną osobowością z niezwykle silną osobowością, i z pragnieniem życia Ewangelią aż do końca". Kanonizowana przez Papieża Jana Pawła II 16 maja 2004 roku. Właśnie w Magenta się urodziła, otrzymała chrzest, oraz zawarła związek małżeński. Odwiedzimy także grób tej Świętej, który mieści się w Mesero - miejscowości odległej od Magenta około 7 km. Z Magenta udamy się do stolicy północnych Włoch – Mediolanu. Miasto to nie jest podobne do żadnego innego miasta we Włoszech. Zamglone i mokre w zimie, gorące i parne w lecie, podobne jest do większości dużych miast europejskich. Nie jest miastem niszczejących pałaców, brukowanych placów i „la dolce vita”. W Mediolanie, centrum mody , biznesu i skandali zobaczymy: Castello Sforzesco, cudowną gotycką Katedrę ze 136 sterczynami, Pasaż Viktora Emanuela II i słynną na cały świat La Scalę. Po wizycie w Mediolanie udamy się na nocleg w okolice innego włoskiego sanktuarium – Madonna della Corona.

Dzień 8

Po noclegu udamy się do Sanktuarium, gdzie czczona jest Madonna della Corona. Pięknie usytuowany kościół, niejako zaczepiony na skale, otoczony jest koroną alpejskich szczytów (stąd też nazwa). W 1988r. to miejsce odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II. Modlił się wówczas o to, aby chrześcijanie tak byli zjednoczeni z Chrystusem, jak to sanktuarium zespolone jest ze skałą, na której zostało wzniesione. Z tego cudownego miejsca udamy się w drogę powrotną do domu. Przyjazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego planowany jest na godziny późno-wieczorne, a nawet nocne (w głównej mierze powrót uzależniony jest od godziny wyjazdu z Madonna della Corona).

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]