AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Francji (8 dni)


Dzień 1

Zbiórka uczestników i następnie wyjazd do Drezna. W Dreźnie odbędziemy spacer po starówce, w czasie którego zobaczymy słynny pałac przeznaczony do zabaw i turniejów Zwinger, Katedrę oraz Ratusz. Nocleg w hotelu w na terenie Bawarii.

Dzień 2

Wyjazd do Genewy. Po przyjeździe do tego miasta, spacer w okolicach nabrzeża Jeziora Genewskiego. Z Genewy udamy się do La Salette - miejscowości leżącej w przepięknej dolinie alpejskiej. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej, które to Sanktuarium związane jest z Jej objawieniem w 1846 roku. Z inicjatywy biskupa Philiberta de Bruillard ordynariusza z Grenoble 01.05.1852 roku został powołany zakon Saletynów, który opiekuje się powstałym Sanktuarium. Posiłek wieczorny, możliwość udziału w modlitwach wieczornych. Nocleg w hotelu w Sanktuarium w La Salette (pokoje 3 i 4 osobowe, możliwość skorzystania z pryszniców znajdujących się w odrębnych pomieszczeniach).

Dzień 3

Wyjazd do Avignonu – zwiedzanie ogrodów i Bazyliki papieskiej, spacer po murach obronnych i możliwość wejścia na słynny most w Avignonie. Po przybyciu do Lourdes zakwaterowanie w hotelu na następne dwie noce. 

Dzień 4

Pobyt w Lourdes - centrum pielgrzymek położone na skraju Pirenejów. W tym miejscu Bernadette Soubirous 18 razy widziała Matkę Boską. Tu została zbudowana w 1858 roku świątynia. Od tego czasu wiele osób nawiedzających sanktuarium odzyskało w cudowny sposób zdrowie. Obecnie każdego roku ponad 5 milionów osób odwiedza Sanktuarium, modli się w cudownej Grocie, odwiedza podziemną Bazylikę i świątynie wybudowaną nad Grotą, zażywa kąpieli i uczestniczy w Drodze Krzyżowej. Nasz pobyt w Lourdes pozwala na spełnienie tego pielgrzymiego programu. Możliwość udziału we Mszach Św., w wieczornej procesji z lampionami, w Drodze Krzyżowej , a także kąpieli w wodzie ze źródła Lourdes. 

Dzień 5

Msza św., śniadanie, a po nim przejazd do Poitiers. Tego dnia przewidziany jest pobyt nad Oceanem Atlantyckim (możliwość kąpieli i plażowania). Nocleg w okolicach Poitiers.

Dzień 6

Wcześnie rano po śniadaniu wyjazd do Mont Saint Michel – Sanktuarium Góry Świętego Michała. Znajduje się tam wspaniałe opactwo benedyktynów wzniesione na małej wysepce wybrzeża atlantyckiego. Według legendy Archanioł Michał nakazał w 708 roku Aubertowi, biskupowi Avranches, zbudowanie w tym miejscu kaplicy. Po pobycie na tej „zaczarowanej „ wyspie udamy się do Lisieux. Do tego Sanktuarium każdego roku przybywa ponad milion pielgrzymów. Lisieux - miasto św. Teresy od Dzieciątka Jezus, nazwanej w 1910 roku przez Piusa X „największą świętą czasów współczesnych”. Nocować będziemy w okolicach Paryża.

Dzień 7

Dzień ten przeznaczymy na zwiedzanie miasta o swoistym uroku, stolicy Francji, ale często nazywanego też stolicą świata. Historycznym centrum Paryża jest wyspa Cite, od której rozpoczniemy poznawanie tego urokliwego miasta. Poznamy więc Katedrę Notre Dame, Ratusz Miejski, Centrum Kultury im. G. Pompidou, słynne Hale Paryskie, na których miejscu obecnie powstały tereny zielone, a w podziemiach wybudowano centrum handlowe, którego architekturą (ale nie tylko) będziemy się zachwycać. W dalszej części tego spaceru odwiedzimy Pałac Królewski, w którym rezydował słynny kardynał Richelieu, dojdziemy do Luwru, który pierwotnie spełniał funkcję warowni – przebudowany przez Franciszka I, a następnie przez Katarzynę spełniał rolę rezydencji królewskiej. Ostatecznie dzisiaj jest siedzibą jednego z największych muzeów świata, którego wnętrz jednak nie będziemy oglądali. Sprzed Luwru udamy się pod Łuk Triumfalny na placu Charles de Gaulle-Etoile, który jest zakończeniem Pól Elizejskich. Przed wyjazdem na nocleg zobaczymy jeszcze Wieżę Eiffla, do której udamy się poprzez Ogrody Trocadero i Plac Warszawski. Dnia tego przewidziany jest także pobyt w Kaplicy Cudownego Medalika. Po pobycie w Paryżu powrót do Polski (przejazd nocą). 

Dzień 8
Zakończenie wyprawy w godzinach południowych.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]